Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Sākas Baltkrievu kultūras dienas

Jana Bahmane
Šodien ar izstādes «Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā» atklāšanu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pilsētā iesākušās Baltkrievu kultūras dienas, kas nedēļas garumā aicinās interesentus baltkrievu kultūru iepazīt caur mākslu, tautas tradīcijām, kulināriju un citām kultūras iezīmēm.

«Vēsturiski Jelgavā kopīgi sadzīvo dažādu tautību cilvēki, un katru gadu Jelgavas mazākumtautību nacionālās kultūras biedrības caur savām kultūras dienām sniedz iespēju mums iepazīt dažādu tautu kultūru un tradīcijas. Baltkrievu kultūras dienas nu jau ir kļuvušas par mūsu pilsētas tradīciju,» uzrunājot klātesošos, sacīja Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece un kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde.

Izstāde «Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā» apkopo divdesmit Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības «Maju gonar» mākslinieku darbus – tostarp gleznas un fotoattēlus –, ko radījuši  Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā dzīvojošie baltkrievu mākslinieki. «Man ir patiess prieks, ka savus mākslas darbus varam izstādīt tik skaistā un vēsturiskā ēkā. Latvijā zina, ka baltkrievi prot dziedāt un dejot, bet tagad ikviens varēs iepazīties arī ar baltkrievu mākslu,» izstādes atklāšanā sacīja Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības «Maju gonar» priekšsēdētājs Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Vjačka Ceļešs. «Maju gonar» mākslinieku izstādes rīkotas ne vien Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā un Igaunijā, bet arī Krievijā, Somijā, Francijā, Kanādā un ASV. «Mūsu apvienības māksliniekus vieno mīlestība pret baltkrievu kultūru un mākslu. Viņi ar savām izstādēm ne tikai palīdz Baltijas baltkrievu kopienai nacionālā kultūras mantojuma un mākslas saglabāšanā, bet arī pastāvīgi attīsta to, iepazīstinot sabiedrību ar baltkrievu nacionālo daiļradi,» papildina V.Ceļešs. Izstāde Jelgavas muzejā būs apskatāma līdz 22. oktobrim.

Tāpat līdz 20. oktobrim Sarmas ielā 4 varēs apskatīt Vitebskas apgabala baltkrievu tautas daiļamata meistaru darbu izstādi «Baltkrievu daiļrades pērles», kurā apkopoti daiļamatu meistaru darināti roku dvieļi, salmu pinumi, batika un citi izstrādājumi. Savukārt 20. oktobrī pulksten 13 Sarmas ielā 4 notiks baltkrievu daiļamatu meistaru audumu apgleznošanas un apdrukas meistarklase, kuru apmeklēt aicināti 7.–12. klašu skolēni. Meistarklasē var piedalīties 35 dalībnieki, tādēļ interesenti aicināti pieteikt savu dalību līdz 19. oktobrim pa tālruni 26757978. Bet bistro «Silva» Driksas ielā 9 šonedēļ var nogaršot baltkrievu tradicionālos ēdienus.

11. Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā noslēgs koncerts «Mūsu ciemā», kas 21. oktobrī pulksten 14 izskanēs kultūras namā. Koncertā piedalīsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok», Vitebskas apgabala folkloras kolektīvs «Medunica» un jauktais koris «Balti». Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Sarmas ielā 4, bet koncerta dienā no pulksten 12 – kultūras nama foajē. Cena – 2 eiro.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti