Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Pasta salā joprojām mājo antīkā pasaule

www.jelgavasvestnesis.lv
13. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla «Summer signs» gaitā radītie mākslas darbi Pasta salā apskatāmi visu vasaru. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics norāda, ka šovasar laikapstākļi smilšu skulptūrām ir gana labvēlīgi – protams, lietus iespaidā radīti arī daži izskalojumi, ko nācies novērst, bet kopumā skulptūras ir labā tehniskā stāvoklī.

Smilšu skulptūru parks Pasta salā visas vasaras garumā katru dienu ir atvērts no pulksten 10 līdz 20. I.Pirvics stāsta, ka visvairāk apmeklētāju tas pulcē nedēļas nogalēs un pārsteidzoši, ka liels apmeklētāju pieplūdums bija vērojams tieši Līgo svētku brīvdienās, 23. un 24. jūnijā. «Teju katru dienu skulptūras tiek apstrādātas ar līmi – tā ir ikdienas procedūra, kas ļauj smilšu mākslas darbus ilgāk uzturēt labā tehniskā stāvoklī,» papildina I.Pirvics.

Jāatgādina, ka ieejas maksa skulptūru parkā ir 2 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invalīdu apliecību –1 eiro. Parka teritorijā norēķināties iespējams tikai skaidrā naudā.

Šagada festivāla tēma bija «Antīkā pasaule». Smilšu mākslas darbus, atainojot tajos dažādu kultūru senos simbolus, veidoja tēlnieki no Somijas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Mongolijas, Kazahstānas, Lietuvas un Latvijas. 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti