Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Pasaka baleta valodā

Jana Bahmane
Bērnu starptautiskā baleta pasaku festivāla «Ziemas pasaka» gaitā 19. decembrī pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks Sanktpēterburgas deju ansambļa «Ņevas akvarelis» baleta izrāde «Neglītais pīlēns», kas uzvesta pēc dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem.

«Horeogrāfija šim baletam tapa pirms divdesmit gadiem, un šogad mēs to izdzīvojam no jauna. Šobrīd mums ir daudz plašākas tehniskās iespējas, kas dekorācijas ļauj aizvietot ar video, tādējādi esam mobilāki, jo reti kurš kolektīvs var atļauties ceļot ar visām dekorācijām. Es uzskatu, ka, no jauna iestudējot kādu darbu, tas jāpaceļ jaunā līmenī, un mēs to centāmies izdarīt,» par baleta izrādi stāsta deju ansambļa «Ņevas akvarelis» vadītāja Natālija Vangesova. «Neglītā pīlēna» stāstu izdejos 55 bērni un jaunieši vecumā no 8 līdz 18 gadiem. «Baleta mērķis ir bez vārdiem atklāt kādu stāstu, nodot to skatītājiem caur dejas valodu, un šīs baleta izrādes nozīmīgākais vēstījums, manuprāt, ir: skaistums visās tā izpausmēs vienmēr uzvarēs,» tā N.Vangesova.

Baleta pasaku festivāls «Ziemas pasaka» notiek jau 13. gadu, un šogad baleta stāstiem dzīvot līdzi var baleta mākslas cienītāji Rīgā, Sanktpēterburgā, Berlīnē un Jelgavā. «Mūsu festivāla ilggadēja tradīcija ir izrāžu varoņu un skatītāju tikšanās un kopīga fotografēšanās pie Ziemassvētku eglītes. Pēc izrādes dejotāji no skatuves ienāk zālē un vienojas kopīgās aktivitātēs ar bērniem, kas ir skatītāju rindās,» stāsta bērnu un jauniešu starptautiskās biedrības «Eventus» valdes priekšsēdētāja festivāla idejas autore Tatjana Stepanova.

Baleta izrāde «Neglītais pīlēns» par mazo un nesaprasto pīlēnu, kurš izauga par skaistu gulbi, 19. decembrī pulksten 18 notiks Jelgavas kultūras namā. Biļetes var iegādāties kultūras namā, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 5–10 eiro.

Foto: no «Eventus» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru