Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

«Oļegs» – labākā spēlfilma; «Jelgavai 94» – visvairāk «Lielā Kristapa» balvu

Emīls Rotgalvis
Otrdienas vakarā kinoteātrī «Splendid Palace» notika Nacionālās kino balvas «Lielais Kristaps» apbalvošanas ceremonija, kurā tika pasniegtas balvas 24 kategorijās. Par gada labāko pilnmetrāžas spēlfilmu atzīta režisora Jura Kursieša filma «Oļegs», kas saņēma kopskaitā trīs balvas, bet filmas «Jelgava 94» aktieri un veidotāji uz skatuves kāpa veselas septiņas reizes, uzvarot četrās pamata kategorijās un iegūstot trīs speciālās balvas.

Par filmas «Jelgava 94» režiju balvu kā labākais spēlfilmas režisors saņēma Jānis Ābele. Tāpat balva tika pasniegta Ievai Puķei kā labākajai aktrisei otrā plāna lomā par galvenā varoņa Jāņa mātes tēlojumu, kā arī balvu saņēma filmas kostīmu māksliniece Aija Strazdiņa un grima māksliniece Maija Gundare. Filmas galvenās lomas attēlotājs Bruno Bitenieks saņēma īpašo žūrijas atzinību par daudzsološu tēlojumu kopā ar lielisku profesionālo aktieru ansambli. «Jelgava 94» ieguva arī divas speciālās balvas – «Rīgas namu» balvu kā skatītākā filma kinoteātrī «Splendid Palace» un portāla «Delfi» apmeklētāju balsojuma balvu. Jāpiebilst, ka «Jelgava 94» bija nominēta arī kategorijās «Labākais spēlfilmas operators», «Labākais skaņu režisors», «Labākais mākslinieks» un «Labākais komponists», kā arī «Labākā pilnmetrāžas filma», kur balva tika J.Kursieša «Oļegam». Filma «Oļegs» saņēma balvu arī kategorijā «Labākais aktieris otrā plāna lomā», kurā tika apbalvots poļu aktieris Dāvids Ogrodņiks, kā arī labākā spēlfilmas operatora kategorijā, kurā balvu saņēma Bogumils Godfrejovs.

Trīs balvas nopelnīja arī Gata Šmita vēsturiskā spēlfilma «1906», iegūstot balvu kategorijā «Labākais komponists» un «Labākais mākslinieks», kā arī īpašu žūrijas atzinību par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna. Labākās aktrises balva šogad tika Kristīnei Nevarauskai par tēlojumu filmā «Nekas mūs neapturēs», bet par labāko aktieri atzīts Jēkabs Reinis par darbu daudzsēriju vēsturiskajā filmā «Sarkanais mežs».

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā šogad iegūst režisors Varis Brasla. Viņš ir vairāku labi zināmu filmu režisors, četrām no tām saņemot arī «Lielā Kristapa» balvu.

«LIELĀ KRISTAPA» 2019. GADA LAUREĀTI

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti