Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Novembrī Jelgavā – seši Latvijas kino jaunumi

Jana Bahmane
Novembrī Jelgavas kultūras namā notiks sešu Nacionālā kino centra programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» filmu – «Tēvs nakts», «Homo novus», «Astoņas zvaigznes», «Baltu ciltis», «Mērijas ceļojums» un «Bille» – seansi. Jāpiebilst, ka Latvijas valsts svētkos, 18. novembrī, kinofilmas kultūras namā varēs apmeklēt bez maksas.

Latvijas kino jaunumu programmu kultūras namā ievadīs režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas «Tēvs nakts» seansi, kas notiks 10. novembrī pulksten 11 un 17. Kinolente stāsta par pavisam vienkārša latviešu palīgstrādnieka Žaņa Lipkes un viņa ģimenes centieniem glābt ebrejus Otrā pasaules kara laikā. «Lai kara apstākļos apgādātu ģimeni, pa dienu viņš devās uz darbu vācu militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Taču brīdī, kad vācu okupācijas vara sāka izrēķināties ar Rīgas ebrejiem, galvenais varonis pieņēma nebūt ne vienkāršu, tomēr cilvēcīgu lēmumu, kas varēja kļūt liktenīgs ne vien viņam pašam, bet arī viņa sievai un dēlam. Ar to pašu kravas auto, ar kuru vēl nesen tika pārvadātas kontrabandas degvīna kastes, tagad burtiski vācu karavīru acu priekšā no Rīgas geto un piespiedu darbavietām drošībā tika nogādāti desmitiem cilvēku,» sacīts filmas aprakstā. Šis kinodarbs ir stāsts par Ž.Lipkes drosmes noslēpumu, mēģinot saprast, vai tā pamatā ir azarts, pārgalvība un spīts, vai pienākums pret savu tuvāko. Lomās – Artūrs Skrastiņš, Ilze Blauberga, Matīss Kipļuks un citi. «Tēvs nakts» seansi Jelgavas kultūras namā notiks arī 17. novembrī pulksten 11 un 17, kā arī 19. novembrī pulksten 15.

Tāpat 10.,17. un 19. novembrī kultūras namā varēs dzīvot līdzi stāstam par jauna provinces gleznotāja ienākšanu Rīgas mākslinieku bohēmiskajā vidē 20. gadsimta 30. gados režisores Annas Vidulejas filmā «Homo novus». «Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt aizvien zemāk,» norāda Nacionālajā kino centrā. Filma uzņemta pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Galvenajās lomās – Igors Šelegovskis, Kaspars Zvīgulis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs un citi. Filmas seansi būs skatāmi 10. un 17. novembrī pulksten 14 un 20, kā arī 19. novembrī pulksten 18.

Latviešu kinodarbi bagātinās arī Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu – 18. novembrī kinofilmas Jelgavas kultūras namā tiks demonstrētas visas dienas garumā. Pulksten 11 būs skatāma Askolda Saulīša filma «Astoņas zvaigznes», kas ir stāsts par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Savukārt pulksten 13 interesenti aicināti apmeklēt populārzinātnisko dokumentālo filmu par 13. gadsimta baltu tautām, kas pēcāk izveidoja latviešu nāciju «Baltu ciltis», režisori – Raitis un Lauris Ābeles. Tāpat 18. novembrī pulksten 15 gaidāms Kristīnes Želves kinolentes «Mērijas ceļojums» seanss, atklājot stāstu par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kas Otrā pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju, bet dienas noslēgumā, pulksten 17 un 20.30, Jelgavas kultūras namā ģimenes pulcēs filmas «Bille» seansi.

18. novembrī kinofilmas Jelgavas kultūras namā būs iespējams apmeklēt bez maksas, bet biļetes uz seansiem 10.,17. un 19. novembrī var iegādāties Jelgavas kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs. Cena par katru seansu – 3 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru