Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Mākslas galerija – uz astoņām dienām

Jana Bahmane
«Vēlamies Jelgavā ieviest pop-up tirgus tradīciju, kas varētu būt alternatīva pastāvīgai mākslas galerijai. Atsaucība no mākslinieku puses ir liela, tādēļ priecāsimies, ja jelgavnieki novērtēs iespēju iepazīt, kā arī iegādāties Latvijā radītus mākslas darbus,» par Ziemassvētku pop-up mākslas tirgu stāsta viena no idejas autorēm Anete Aizsilniece-Kreicberga. Pop-up tirgus pirmo reizi Jelgavā notiks no 15. līdz 22. decembrim Studentu teātrī, Jāņa Čakstes bulvārī 7. Tāpat šajās dienās teātrī varēs apmeklēt trīs dažādu mākslas žanru pasākumus teātra pedagogu un aktieru izpildījumā.

Pop-up mākslas tirgus autores A.Aizsilniece-Kreicberga un Zane Vēvere ir mākslas pedagoģes, kurām šāda ideja radusies jau vasarā, taču svarīgākais esot bijis atrast piemērotas telpas. «Septembrī uz Jelgavas Studentu teātra fasādes tika atklāts mākslinieka Daiņa Rudens grafiti darbs «Spēka zīmes Latvijai», un tas pievērsa mūsu uzmanību šai vietai. Pateicoties Studentu teātra režisorei Astrai Kacenai un LLU vadībai, mums radās iespēja pasākumu organizēt teātra telpās,» atklāj A.Aizsilniece-Kreicberga.

Idejas autores norāda, ka «pop-up» apzīmē īslaicīgu pasākuma konceptu, kam raksturīgs vienkāršs, pašu spēkiem un uz īsu brīdi radīts interjers. «Sākotnējā ideja bija izveidot Jelgavā vietu, kur var iepazīties ar jaunāko latviešu mākslā. Vietu, kur māksla satiek cilvēku un cilvēks – mākslu. Būtiski, lai tas notiek organiskā vidē, kas rosina ieskatīties un uzdot jautājumus, uzzināt, ar ko vēl nodarbojas pats mākslinieks un, protams, iegūt lielāku skaidrību par darbu tapšanas procesu,» tā Z.Vēvere. Mākslas tirgū varēs apskatīt un iegādāties dažādās tehnikās veidotus darbus no stikla, porcelāna, māla, ādas, tekstila, tāpat būs pieejamas arī eļļas gleznas un akvareļa zīmējumi, grafikas, plakāti, kartītes, piespraudes un citi darbi. Kopumā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 30 dažādi mākslinieki no Jelgavas, Rīgas, Jūrmalas un Daugavpils. Mākslas tirgus no 15. līdz 22. decembrim būs atvērts no pulksten 13 līdz 20.

Tāpat pirmssvētku laikā Jelgavas Studentu teātrī notiks trīs dažādu žanru pasākumi. 16. decembrī pulksten 20 varēs baudīt performanci «Skanisko sajūtu vizualizācija» perkusionista Aleksandra Jalaņecka izpildījumā. «Tā būs solo programma ar interesantu un krāšņu instrumentāciju, kurai impulsu dos Lūcijas Volbergas dzeja,» pasākumu raksturo Studentu teātra režisore A.Kacena. Savukārt 19. decembrī pulksten 20 interesenti varēs apmeklēt horeogrāfes un dramaturģes Maijas Ozoliņas īslugu «Helmuts un Hellija», kas notiks pasākuma «Šokolādes leģenda» gaitā – pēc īslugas klātesošie varēs baudīt šokolādi, ko būs sarūpējusi viena no lugas dalībniecēm pārtikas tehnoloģe Ingūna Strode, kuras aicinājums, kā režisore saka, ir šokolāde. Noslēdzošais teātra Ziemassvētku pasākums «Dziesmas pieaugušajiem bērniem» notiks 20. decembrī pulksten 18.30 – Arnis un Laima Miltiņi izpildīs romances pieaugušajiem un bērniem. Ieejas maksa uz katru pasākumu – 4 eiro.

Foto: no JV un Studentu teātra arhīva

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Anna attēls

Jana,Jana....vai tad grūti nofotogrāfēt patreizējo Čakstes bulvāra 7 tēlu! Stencil mākslinieks Dainis Rudens to šoruden ir krietni izmainijis...Latvijas spēkq zīmes utl..... :))))

Pievienot komentāru

Saistītie raksti