Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Lauktehnikas ēdnīcā – kino vakars «Bille un pankūkas»

Ritma Gaidamoviča
19. oktobrī pulksten 20 Jelgavas Lauktehnikas ēdnīcā Aviācijas ielā 8d notiks kino vakars «Bille un pankūkas». Šoreiz skatītājiem būs iespēja noskatīties Latvijas simtgades filmu «Bille», tikties ar filmas radošo komandu, tostarp galveno varoni Billi – jelgavnieci Rūtu Kronbergu, kā arī baudīt īpašas vakariņas labākajās ēdnīcas tradīcijās.

«Bille» ir viena no izcilākajām Latvijas simtgades filmām, kas nominēta arī Lielā Kristapa balvai kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma 2018. gadā. Tā stāsta par mazu meiteni Billi – vienu no spožākajām latviešu rakstniecēm Vizmu Belševicu, kas savulaik nominēta arī prestižajai «Nobela miera prēmijai» literatūrā. «Tas ir smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta 30. gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt,» sacīts filmas aprakstā.

«Pasākuma pievienotā vērtība ir iespēja satikties ar filmas radošo komandu – režisori Ināru Kolmani, producentu Jāni Juhņēviču, kā arī mazo Billi – Rūtu Kronbergu – , un baudīt vakariņas ar bērnības garšu – kartupeļu plācenīšus, omes svētdienas pankūciņas ar ābolu ievārījumu un gardu cigoriņu kapeju ...,» stāsta kultūras un mākslas centra «Nātre» vadītāja Dace Indrika.

Kino vakaru «Billes un pankūkas» organizē kultūras un mākslas centrs «Nātre» sadarbībā ar filmu studiju «Deviņi». Pasākumu atbalsta SIA «Elektra». Biļetes uz pasākumu var iegādāties portālā www.ekase.lv, cena – 16 un 25 eiro. D.Indrika uzsver, ka īpaši tiks novērtēti tie pasākuma apmeklētāji, kuri būs pacentušies tērpties Ulmaņlaika drānās jeb saskaņojies ar mazo Billi un filmas varoņiem.

Sīkāka informācija par pasākumu un piedāvājumu pieejama mājaslapā www.natre.lv.

Jāpiebilst, ka vietu skaits pasākumā «Bille un pankūkas» Jelgavas Lauktehnikas ēdnīcā ir ierobežots.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti