Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

«Lauktehnikas» ēdnīcā – «Baltu ciltis: Danči un speķis»

www.jelgavasvestnesis.lv
16. novembrī pulksten 20 «Lauktehnikas» ēdnīcu Aviācijas ielā 8d atkal atdzīvinās kino vakars – šoreiz interesentiem būs iespēja noskatīties populārzinātnisku dokumentālo filmu «Baltu ciltis. Eiropas pēdējie pagāni», kas nominēta balvai «Lielais Kristaps» kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, satikties ar filmas radošo komandu un izbaudīt īpašas vakariņas.

«Filma stāsta par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Kinolentes galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši, žemaiši un prūši, iepazīstot šī reģiona kultūras specifiku un skatītājam sniedzot nelielu ieskatu mūsu senču dzīvē – ko viņi darīja, kā viņi dzīvoja, kam viņi ticēja un kas viņus darīja spēcīgus,» sacīts filmas aprakstā.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja satikties ar filmas radošo komandu – Lauri, Raiti un Mārci Ābelēm, kas ir filmas idejas autori un veidotāji. Tāpat «Lauktehnikas» ēdnīcā varēs izbaudīt tematiskas vakariņas un izdejoties labākajās latviešu tradīcijās kopā ar folkloras kopu «Svitene».

Kino vakaru «Baltu ciltis: Danči un speķis» organizē kultūras un mākslas centrs «Nātre» sadarbībā ar SIA «Tritone Studio». Biļetes uz pasākumu var iegādāties portālā www.ekase.lv, cena – 16 un 25 eiro. Pasākuma organizatori norāda, ka īpaši tiks novērtēti tie kino vakara apmeklētāji, kuri būs tērpušies latviskos tērpos.

Sīkāka informācija par pasākumu un piedāvājumu pieejama mājaslapā www.natre.lv.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru