Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Latviešu folkloras krātuves pētnieki aicina dalīties Atmodas laika atmiņās

www.jelgavasvestnesis.lv
Atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmitgadi, Latviešu folkloras krātuves pētnieki aizsāk Atmodas laika atmiņu dokumentēšanu, īpaši pievēršoties vizuālajiem simboliem – tapusi tiešsaistes aptauja, kuras mērķis ir noskaidrot Auseklīša kā simbola nozīmi personiskajā pieredzē un atmiņās.

«Trešā Atmoda Latvijā, tāpat kā neatkarības atjaunošana citās Baltijas valstīs, bija nevardarbīga pretošanās kustība, tādēļ simboliem un simboliskām darbībām, piemēram, Baltijas ceļam, bija jo īpaši nozīmīga loma. Līdzās sarkanbaltsarkanajam karogam, Auseklītis bija redzamākais no vizuālajiem simboliem, kas iemantoja popularitāti gan Atmodas līderu, gan sabiedrības vidū. Tā plašais lietojums saistīts ar ornamenta izplatību tautas mākslā un Auseklīša kā mitoloģiska tēla atpazīstamību. Auseklītis dažādos veidolos kļuva par latviskās identitātes apzīmētāju un vizuālās pašidentificēšanās zīmi,» stāsta Latviešu folkloras krātuves pētniece Digne Ūdre.

Aizpildot Latviešu folkloras krātuves izveidoto aptauju, ikvienam ir iespēja saglabāt savu liecību par Atmodas laiku. Saņemtās atbildes uz tiks glabātas Latviešu folkloras krātuvē un izmantotas turpmākiem pētījumiem. Aptauju var aizpildīt ŠEIT. Ja rodas jautājumi vai neskaidrības, aptaujas dalībnieki aicināti rakstīt pa lfk@lulfmi.lv vai sazināties telefoniski – 67228632.

Latviešu folkloras krātuve dibināta 1924. gadā un uzskatāma par senāko akadēmisko pētniecības iestādi Latvijā. Visā pastāvēšanas laikā krātuve saglabājusi trīs darbības pamatvirzienus: folkloras arhivēšana, publicēšana un pētniecība. Folkloras arhivēšana aizvien turpinās, izmantojot mūsdienīgas metodes un tehnoloģijas, tāpat norit materiālu digitalizācija un publicēšana tiešsaistē. Kopš 2014. gada darbojas Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs www.garamantas.lv, kura mērķis ir padarīt tiešsaistē pieejamus un ērti lietojamus Latviešu folkloras krātuvē glabātos materiālus – manuskriptus, attēlus, audio un video ierakstus un citas vērtīgas folkloras materiālu kolekcijas.

Foto: Latviešu folkloras krātuves

Viedokļi

Pievienot komentāru