Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Kultūras namā – trīs «Billes» seansi

www.jelgavasvestnesis.lv
Nākamsvētdien, 28. oktobrī, Jelgavas kultūras namā atkal varēs dzīvot līdzi režisores Ināras Kolmanes spēlfilmai «Bille». Kinolentes seansi notiks pulksten 12, 15 un 18.

Spēlfilma tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna «Bille» motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā. «Tas ir smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta 30. gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt,» sacīts filmas aprakstā. Filmas veidotāji norāda, ka «Bille» ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Neprasme izrādīt mīlestību ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka viņa ir citādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūzt, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Galveno – Billes – lomu kinolentē spēlē jelgavniece R.Kronberga, kurai šī ir pirmā kino loma. Tāpat lomās ir Elīna Vāne, kura atveido Billes mammu, Billes tēvu filmā spēlē Artūrs Skrastiņš, bet vecmāmiņas lomā ir Lolita Cauka.

Biļetes kino var iegādāties kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 3 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti