Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Jelgavnieks spēlēs Dīdžeju filmā «Jelgava 94»

Jana Bahmane
«Teātrī nedrīkst pieļaut kļūdas, un, ja tādas gadās, jāspēj tās ātri izlabot. Savukārt, veidojot filmu, ir iespējams izvēlēties labākos kadrus, tādēļ, manuprāt, teātrī viss ir daudz dzīvāk,» vērtē 17 gadus vecais jelgavnieks Mikus Svikulis, kurš apstiprināts dalībai spēlfilmā «Jelgava 94» – viņš spēlēs puisi ar iesauku Dīdžejs. Savukārt no vairāk nekā 500 kandidātiem galvenajai lomai izvēlēts 14 jūrmalnieks Matīss Barons, informē Jura Podnieka studijā.

«Pagājušogad piedalījos atlasē dalībai filmā «Dvēseļu putenis», bet tur netiku izvēlēts. Taču vēlāk man piezvanīja no kastinga aģentūras un teica, ka filmas «Jelgava 94» režisors vēlas mani redzēt provēs – atlasē uz Nāves lomu tiku līdz 2. kārtai, taču visbeidzot man piedāvāja jauniešu grupas dalībnieka ar iesauku Dīdžejs lomu,» stāsta M.Svikulis. Mikus ir Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolnieks, un brīvajā laikā viņš spēlē Jelgavas Jaunajā teātrī, kā arī ir basģitārists grupās «Cryin White » un «Guys On The Red Carpet». «Jelgavas Jaunajā teātrī spēlēju no 2015. gadā, un jāatzīst, ka skatīties teātri man nepatīk, bet spēlēt – gan,» tā jelgavnieks, papildinādams, ka viņam jau ir filmēšanās pieredze seriālā «Age of iron», un, viņaprāt, svarīgākais uzdevums ir panākt, lai skatītāji nolasa emocijas, un liela nozīme tajā ir aktiera mīmikai.

«Godīgi sakot, es vēl neesmu līdz galam izlasījis Jāņa Joņeva romānu «Jelgava 94», pēc kura filma veidota, bet mēs Jelgavas Jaunajā teātrī spēlējām izrādi pēc šī darba motīviem, tādēļ man būs ļoti interesanti salīdzināt, kā šo darbu redz divi dažādi režisori,» tā M.Svikulis. Tāpat viņš stāsta, ka epizodiskos kadros piedalīsies arī daži viņa grupu biedri.

Filmas režisors Jānis Ābele uzskata, ka aktieru atlase pusaudžu lomām izteikti atšķiras no ierastā kastinga procesa, kad starp profesionāliem aktieriem tiek atlasīts labākais kandidāts. «Šajā gadījumā ļoti svarīga ir paša pusaudža personības un pasaules uztveres atbilstība atveidotajam tēlam – vizuālais izskats ir otršķirīgs. Galvenajai lomai mēs nemeklējām Jāņa Joņeva pusaudžu gadu kopiju, lai gan beigu beigās izskats ir diezgan līdzīgs,» aktieru atlases procesu raksturo J.Ābele.

Filmas uzņemšana jau ir sākusies, un šobrīd filmēšanas process norit Jāņmuižā netālu no Cēsīm. «Tas bija izaicinājums – atrast skolu, kas varētu izskatīties atbilstoši 1994. gadam, tādēļ filmēšana notiek bijušajā Jāņmuižas tehnikumā,» skaidro Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa. Viņa papildina, ka Jelgavā filmēšana plānota pavasarī, bet kinolentes pirmizrāde notiks 2019. gada pavasarī. Kinolentē būs redzami tādi latviešu aktieri kā Ieva Puķe, Kaspars Gods, Guna Zariņa, Andris Keišs, Elīna Vaska, Jānis Jarāns, Lāsma Kugrēna, Brigita Stroda un citi.

Jāatgādina, ka spēlfilma «Jelgava 94» tiek veidota Jura Podnieka studijā. Režisors – J.Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu, un tās tapšanu atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Foto: no M.Svikuļa personīgā arhīva un publicitātes foto (Krists Luhaers)

Galerija

Aktieri Guna Zariņa un Andris Keišs. No labās – galvenās lomas atveidotājs Matīss Barons. Operators Aigars Sērmūkšs.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti