Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Jelgavnieki kļuvuši par svētku vēstnešiem Zemgalē

Ritma Gaidamoviča
Izraudzīti pieci Dziesmu un deju svētku vēstnešu pāri – tautumeitas un tautudēli, kuri sevi uzskata par īsteniem svētku patriotiem. Par Zemgales vēstnešiem kļuvuši jelgavnieki Alise Delzkalēja un Rainers Vorslavs, kuri dejo Jelgavas tautas deju ansamblī «Jaunība».

SIA «Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa stāsta, ka A.Dzelzkalēja un R.Vorslavs iesūtījuši pašus labākos stāstus no zemgaliešiem par savu dalību Dziesmusvētkos. «Studenti Alise Delzkalēja un Rainers Vorslavs tieši Dziesmusvētkos atraduši viens otru un šobrīd kopā dejo gan uz skatuves, gan arī dzīvē. Iepriekš abi jaunieši Dziesmu un deju svētkos piedalījušies atsevišķi – katrs savā kolektīvā, taču šogad svētkus pirmo reizi piedzīvos, dejojot vienā kolektīvā,» stāsta D.Preisa.

Students R.Vorslovs savā konkursa pieteikumā raksta: «Šie Dziesmu un deju svētki man būs nozīmīgi ar to, ka pirmo reizi piedalīšos kā pieaugušais un pirmo – kā dejotājs tautas deju ansambļa «Jaunība» sastāvā. Taču skates, gulēšana uz matrača un svētku gaisotne man nav sveša. Neaizmirstamo gaisotni nesenajos Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kuros piedalījos kā tenors skolas korī, padarīja tik īpašu tautumeita no manas skolas deju kolektīva, ar kuru tikāmies svētku laikā un esam kopā vēl tagad. Tikai šoreiz svētku un mīlestības sajūtu ķersim, dejojot vienā ansamblī, lai Dziesmu un deju svētkus piedzīvotu kopā.»

Jāpiebilst, ka XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atbalstītājs «Rimi» savos veikalos no 28. maija līdz 8. jūlijam visā Latvijā atvērs īpašās svētku vēstniecības. Zemgalē vēstniecība tiks atklāta ar Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākumu 10. jūnijā Jelgavā – laukumā pie «Vivo centra». Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī kultūras ministre Dace Melbārde, kori un deju kolektīvi, kā arī notiks dažādas radošās darbnīcas visas dienas garumā.

Svētku vēstniecības sniegs aktuālāko informāciju par Dziesmusvētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no «Rimi» vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī svētkiem veltītu produktu līniju.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti