Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Iepazīsti mūsu kaimiņu baltkrievu kultūru!

www.jelgavasvestnesis.lv
15. oktobrī Jelgavā sāksies Baltkrievu kultūras dienas, kas līdz pat 21. oktobrim kaimiņu baltkrievu kultūru aicinās izzināt caur vizuālo mākslu, tradicionālo virtuvi, dziesmām un dejām. Šobrīd iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties biļetes uz svētku koncertu 19. oktobrī pulksten 18. Jāpiebilst, ka ieņēmumi par biļetēm tiks ziedoti grāmatas «Baltkrievu mākslinieki Latvijā. 1920–1990» tapšanai un kādai Jelgavas ģimenei.

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ievadīs baltkrievu izcelsmes mākslinieka Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka Vjačkas Teļeša glezniecības un grafikas darbu izstādes «Gadu pieskārieni» atklāšana Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā 15. oktobrī pulksten 17. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 20. oktobrim.

Bet 19. oktobrī pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks koncerts «Darbs, maize, mīlestība», kurā piedalīsies Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok» un Baltkrievijas Valsts kultūras un mākslas universitātes Horeogrāfijas katedras deju ansamblis un instrumentālā grupa. «Savos teatralizētajos koncertos mēs parasti tiecamies atgādināt par tādām klasiskām vērtībām kā mīlestība un cieņa savstarpējās attiecībās, bet šīm trīs nozīmīgajām vērtībām – darbs, maize un mīlestība – es iedvesmojos Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā «Pikšas», un domāju, ka tās ir būtiskas ikvienam no mums,» stāsta Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» vadītāja Jeļena Grīsle.

Biļetes uz pasākumu iepriekšpārdošanā var iegādāties Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8, bet no pulksten 16 koncerta dienā – kultūras namā. Cena – 2–4 eiro. J.Grīsle papildina, ka ieņēmumi par biļetēm tiks ziedoti V.Teļeša grāmatas «Baltkrievu mākslinieki Latvijā. 1920–1990» tapšanai. Autors, pamatojoties uz arhīvos, bibliotēkās, muzejos, privātkolekcijās savākto informāciju un apkopotajām atmiņām, stāsta par pieciem māksliniekiem ar baltkrievu saknēm – Pēteri Miranoviču, Mihailu Kaļininu, Arkādiju Solovjovu, Dimitriju Godicki-Cvirko un Aleksandru Beļcovu –, kuru dzīve un radošā darbība bija saistīta ar Latviju. Tāpat daļa ienākumu tiks ziedoti kādai Jelgavas ģimenei.

Baltkrievu kultūras dienu gaitā notiks arī labdarības koncerts «Dāvā siltumu dvēselei!» valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» klientiem. Bet bistro «Silva» no 15. līdz 21. oktobrim varēs nobaudīt baltkrievu tradicionālos ēdienus – klasiskākie, ko Jelgavā var nobaudīt ik gadu, ir kartupeļu pankūkas ar gaļas, sīpolu un saldā krējuma mērci, sēņu zupa baltkrievu gaumē un biezpiena plācenis jeb nesterka.

Foto: no Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti