Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Svētdiena, 2019. gada 16. JūnijsVārda dienu svin: Justīne, Juta

Divi «Kultūras» pasākumi nominēti «Pasākumu gada balvai»

Jana Bahmane
Divi Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» organizēti pasākumi izvirzīti apbalvojumam «Pasākumu gada balva 2018». Nominācijā «Labākais Latvijas festivāls» starp trim balvas pretendentiem ir 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, bet nominācijā «Labākais simtgades pasākums novados» apbalvojumam izvirzīts multimediālais uzvedums «Četri prezidenti». Balvas laureātu paziņošana un apbalvošana Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» notiks šo ceturtdien, 21. martā, pulksten 19.

«Pasākumu gada balvu» par izciliem sasniegumiem publisko vai korporatīvo pasākumu jomā Latvijas Pasākumu producentu asociācija (LaPPA) pasniedz kopš 2010. gada. Apbalvojuma mērķis ir izcelt un godināt augstvērtīgu un kvalitatīvu pasākumu organizatorus, kā arī informēt sabiedrību par pasākumu nozari, tās aktualitātēm un sasniegumiem. Šogad balva tiks pasniegta 22 kategorijās – katrā izvirzīti trīs pretendenti.

Iestādes «Kultūra» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics norāda, ka apbalvojumam pieteiktie pasākumi tika izvērtēti, sākot no to idejas līdz tehniskajam plānojumam, kā arī katrs pasākums bija jāprezentē žūrijai klātienē.

Pērn Jelgavā aizvadītais 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls bija īpašs ar to, ka pirmo reizi notika trīs pilsētas vietās – Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Festivāls pulcēja 33 profesionālus ledus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas, kuri ledū iedzīvināja tēmu «Sapņi». Šajā festivālā dubultu uzvaru izcīnīja latviešu tēlniece Zīle Ozoliņa-Šneidere – viņas un krievu tēlnieka Romāna Petrova skulptūra «Noķert sapni» tika atzīta par labāko komandu skulptūru konkurencē, bet individuālo skulptūru kategorijā visaugstāk tika novērtēts Z.Ozoliņas-Šneideres darbs «Izlaid savus sapņus».

Savukārt multimediālais uzvedums «Četri prezidenti» tapa, godinot Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienu, un tas Jelgavā bija skatāms aizvadītā gada 14. septembrī, J.Čakstes dzimšanas dienā. Multimediālais uzvedums uz LLU Tehniskās fakultātes fasādes un Driksā uzbūra mūsdienīgu vēstījumu par pirmo četru Latvijas Valsts prezidentu – J.Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa – šūpuli Zemgali. Trīs dimensiju animācija, sinhronizēta ar muzikālo stāstījumu, radīja telpiskuma un klātesamības izjūtu.

Jāpiebilst, ka apbalvojumam izvirzītos pasākumus vērtēja LaPPA biedri.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti