Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Andris Tomašūns Latvijas Nacionālajā bibliotēkā stāstīs par Stefenhāgeniem

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīt, 5. septembrī, pulksten 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Alekseja Apīņa Reto grāmatu un rokrakstu lasītavā 5. stāvā notiks lekcija «Jelgava 1769–1919. Kultūras dzīve Stefenhāgenu laikā», ko vadīs vēsturnieks Andris Tomašūns. Lekcija ir izstādes «Jelgavas Stefenhāgeni 1769–1919», kas LNB apskatāma līdz 29. septembrim, papildinājums.

«Andris Tomašūns atklās, kādas iespējas sava laika sabiedrībā jelgavniekiem bija garīgās dzīves kopšanai. Viņa stāstījuma atslēgas vārdi ir sabiedriskās organizācijas, grāmatas, svētki, zinātne, avīze. Vēsturiskos fotoattēlos būs redzamas dažādas vietas Jelgavā – skola, muzejs, baznīca, teātris, bibliotēka –, no kurām daudzas līdz mūsu dienām nav saglabājušās,» norāda LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Izstāde «Jelgavas Stefenhāgeni 1769–1919» veltīta grāmatniecības uzņēmuma «J. F. Stefenhāgens un dēls» vēsturei, ļaujot iepazīt Stefenhāgenu arhīva dokumentus un dzimtas vēstures materiālus, kā arī viņu izdotās grāmatas 150 gadu garumā. Šoruden ekspozīcija būs apskatāma arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Foto: LNB

Viedokļi

Pievienot komentāru