Jelgava pilsētas lidlauku nodod miljonāra Osinovska dzīvesbiedres gigantiskam saules paneļu parkam

1 month ago 338
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:48

Autori: Edgars Kupčs (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents)

Aiz projekta stāv Anastasija Udalova, kas plašāk zināma kā kukuļošanas skandālā ierautā Igaunijas pilsoņa Oļega Osinovska dzīvesbiedre. 

Jelgavas lidlauku atvēl plašam saules paneļu parkam

Jelgavas domes plāns paredz lidlauku privātās rokās nodot uz 30 gadiem, pretī prasot vismaz 60 miljonu eiro investīcijas un desmit jaunu darbavietu. Par apbūves tiesību izsoli esot interesējušies četri uzņēmēji, bet piedalījās tikai viena firma "SP Austrumi". Uzņēmēja Udalova par šīs firmas īpašnieki kļuva gada sākumā tieši laikā, kad pašvaldības ierēdņi dokumentos sāka mainīt vecā lidlauka izmantošanas mērķus. Udalova lidlauku ieguvusi faktiski par izsoles sākumcenu, un par katru hektāru domei ik gadu tiks ap 300 eiro.

Jau līdz nākamā gada beigām Udalova sola Jelgavā uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku.

Investēšot 63 miljonus eiro un radīšot Baltijā vienu no lielākajiem tāda veida projektiem. Domes opozīcija jau paudusi bažas, ka pastāv risks vecajam lidlaukam ar domes vadības gādību nonākt privātās rokās līdzīgi kā tas notika ar pilsētas tirgu, kura darījumus šķetina tiesībsargājošās iestādes.

Udalova zināma kā kukuļošanas skandālā iesaistītā Igaunijas uzņēmēja Osinovska dzīvesbiedre un viņam piederošu uzņēmumu vadītāja. Udalova ir padomes priekšsēdētāja šogad finanšu grūtībās nonākušajā "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā", kam valsts esot atteikusies palīdzēt reputācijas risku dēļ. Udalova vada arī Osinovska uzņēmumu, kas cenšas atdzīvināt kosmētikas zīmolu "Dzintars".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article