Jelgavā neitralizē pašizgatavotu, iespējams, sprādzienbīstamu priekšmetu

1 month ago 235
ARTICLE AD BOX

Šī gada 23. augustā aptuveni ap 12.30 dienā Jelgavā, Pētera ielā, 1987. gadā dzimusi sieviete konstatēja, ka pie viņas automašīnas riepas diska atrodas piestiprināts kaprona diegs. Pārbaudot, ar ko diegs ir savienots otrā galā, sieviete atkritumu konteinerā uzgāja pašizgatavotu, iespējams, sprādzienbīstamu priekšmetu ar vilces spēku darbināmu palaišanas mehānismu.

Sieviete nekavējoties sazinājās ar Valsts policiju, un uz notikuma vietu tika izsaukta arī pretterorisma vienība „Omega”. Sapieri pašdarināto priekšmetu neitralizēja un izveidoja par derīgu tālākai transportēšanai. Šobrīd tiek gaidīts eksperta slēdziens, vai improvizētais, iespējams, sprādzienbīstamais priekšmets ir nopietns apdraudējums sabiedrībai.

Tajā pašā dienā īsi pirms pusnakts aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu Jelgavas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Kriminālpolicijas biroja amatpersonām aizturēja 1977. gadā dzimušu vīrieti, kurš nenoliedza savu vainu iespējami sprādzienbīstamā priekšmeta izgatavošanā. Kratīšanas laikā vīrieša dzīvesvietā tika atrasts un izņemts ierocim līdzīgs priekšmets, kas, iespējams, var radīt apdraudējumu sabiedrībai, veselībai un dzīvībai.

Kriminālprocesā izņemtajam priekšmetam ir nozīmētas ekspertīzes un tiek pārbaudīta tā likumīgā izcelsme.

25. augustā Zemgales rajona tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus, izmeklēšana turpinās.

Kriminālprocess sākts par sagatavošanos slepkavībai vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā (Krimināllikuma 117. panta trešais punkts un 15. panta trešā daļa).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article