Jelgavā «Gaso» mācībās pārbauda rīcību, atrodot nesprāgušu kara laika lādiņu

1 month ago 209
ARTICLE AD BOX

Šodien, 19:12

Autori: Vidzemes televīzija

Latvijas teritorijā kara darbība nenotiek jau vairāk nekā 70 gadus, tomēr kara laika lādiņi vai tiem līdzīgi priekšmeti tiek atrasti joprojām. Trešdien rakšanas darbu laikā Jelgavā privātmāju rajonā it kā nesprāgušu lādiņu uzgāja uzņēmuma ''Gaso'' vīri.

"Viennozīmīgi nevar tuvoties tam klāt, un jāpiesaista operatīvie dienesti. Jāsāk ar policiju, un tālāk visu organizēs jau policija," stāstīja  Jelgavas iecirkņa vadītājs Andis Šeršņovs.

Sirēnām skanot un bākugunīm mirgojot, drīz vien ieradās gāzes avārijas dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī policija. Notikuma vietā tika norobežots ielas posms. Šoreiz tās gan bija tikai mācības, un iedzīvotāji netika evakuēti, tomēr operatīvo dienestu  ierašanās jelgavniekos izraisīja pamatīgu satraukumu.

"Mums pazvanīja un pateica, ka ļoti daudz mašīnas šeit ir, tāpēc domāju, ka jābrauc mājās jāpaskatās. Paldies dievam, tās ir tikai mācības," stāstīja jelgavniece Ināra. Viņa uzsvēra, ka mācības ir svarīgas.

Kā skaidroja "Gaso" pārstāvis, viens no mācību mērķiem ir atgādināt, ka aizdomīgus atrastus priekšmetus aiztikt nedrīkst.

"Tā varbūt ir tāda cilvēka uzņemšanās – es taču zinu, ko daru, un nekas nenotiks. Viņš rīkojas uz savu galvu neatbilstoši situācijai un nepiesaista atbilstošus dienestus. Principā cilvēki tiek apmācīti kursos, mums ir savas shēmas, kā šādās situācijās jāreaģē," stāstīja "Gaso" pārstāvis.

"Jāsaka, ka, paldies Dievam, nav bieži tādas kļūdas, kad personas pašas mēģina aiztikt to lādiņu, aiztikt to priekšmetu. Tādā brīdī ir jāpaiet maliņā un jāziņo dienestiem," komentēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere.

Mācību laikā tiekot pārbaudīta ne vien uzņēmuma darbinieku rīcība, bet arī operatīvo dienestu spēja sadarboties. Jelgavas operatīvā informācijas centra vadītājs Gints Reinsons atzina, ka būtiskas kļūdas nav bijušas, un problēmas nerastos arī tad, ja viss būtu noticis pa īstam.

"Remontdarbi ir pārtraukti, teritorija ir norobežota. Es domāju, ka arī tas ierašanās laiks... Ātrāk viņu nevarētu veikt. Jebkuri riski ir izvērtēti," sacīja Reinsons.

Sīkāka analīze tikšot veikta vēlāk, sanākot kopā visiem iesaistītajiem dienestiem. Praktiskajām mācībām civilās aizsardzības sistēmā jānotiek vismaz divas reizes gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article