Jelgavā aizliedz ekspluatēt bīstamus daudzdzīvokļu mājas balkonus

1 year ago 1065
ARTICLE AD BOX

Mājas bīstamā zona zem balkoniem ir norobežota, un balkonu nesošo konstrukciju bīstamība dzīvokļu īpašniekiem jānovērš līdz 1. jūnijam, informēja pašvaldība.

Februārī no daudzdzīvokļu mājas viena balkona atdalījās margas. 17. februārī Būvvaldes speciālisti apsekoja māju un, vizuāli apskatot, konstatēja, ka vairums balkonu ir sliktā stāvoklī.

Tiem ir atsegtas dzelzsbetona plātņu stiegras un ir redzami bojājumi.

Būvvalde savā atzinumā norādīja, ka nekavējoties jāpārtrauc balkonu ekspluatācija, jo tā ir bīstama.

Ēkas pārvaldnieks SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) bīstamo zonu ar ir norobežojis drošības barjerām, bet dzīvokļu īpašniekiem jālemj par balkonu remontu vai demontāžu.

Loka maģistrālē 23 problēmas balkonu tehniskā stāvokļa dēļ ir bijušas jau pirms vairākiem gadiem, 2014. gadā atsevišķi balkoni atjaunoti. JNĪP dzīvokļu īpašniekiem piedāvāja veikt mājas tehnisko apsekošanu, taču viņi šādu lēmumu nepieņēma.

Savukārt 2020. gada maijā no ēkas 6. stāva balkona atdalījās tā margas. Lai pārliecinātos par ēkas drošību, pārvaldnieks organizēja pārējo balkonu tehnisko apsekošanu, un tās laikā konstatēti vairāku balkonu bojājumi.

Pamatojoties uz apsekošanas atzinumu, 2022.gadā izstrādāts balkonu atjaunošanas projekts, bet līdz šim brīdim tā realizācija nav uzsākta.

Daudzdzīvokļu mājā Loka maģistrālē 23 ir 108 dzīvokļi, 65 dzīvokļiem ir balkons.

JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts atzina, ka šī Jelgavā nav vienīgā ēka, kuras balkoni ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī.

Lielākoties visu padomju gados būvēto daudzdzīvokļu māju balkoniem un lodžijām nepieciešams remonts, jo to metāla un dzelzsbetona konstrukcijas laikapstākļu ietekmē korodē un izdrūp, līdz ar to zaudē nestspēju.

Pēc JNĪP datiem, jau 2019. gadā remonts bija vajadzīgs vismaz piektajai daļai no visiem uzņēmuma apsaimniekotajos namos esošajiem balkoniem.

“Visu mūsu apsaimniekošanā esošo māju dzīvokļu īpašniekiem esam piedāvājuši lemt par ēkas tehnisko apsekošanu, kas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem jāveic reizi desmit gados. Diemžēl lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku tam nepiekrīt, jo tās ir papildu izmaksas. Taču jāsaprot, ka par savu īpašumu ir atbildīgi paši dzīvokļu īpašnieki – viņi ir tie, kuri lems, kas notiks ar māju,” uzsvēra Kukuts.

KONTEKSTS:

Īpaša uzmanība ēku stāvoklim pievērsta pēc tam, kad 18. februāra vakarā Rīgā glābēji saņēma izsaukumu uz ēku Krišjāņa Valdemārā ielā, jo tajā izveidojušās plaisas. Konstatēts, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas, un iedzīvotāji evakuēti.  Apsaimniekotājs norādīja, ka ēkas uzlabojumus iepriekš neatbalstīja vairākums iemītnieku.

Bet dažas dienas vēlāk publiski kļuva zināms par vēl kāda Rīgas nama nedienām Ventspils ielā 25 – ēkas bīstamā stāvokļa dēļ pašvaldības atbildīgie dienesti aicinājuši iemītniekus brīvprātīgi pamest dzīvojamās telpas un līdz ēkas savešanai kārtībā izmantot pašvaldības piedāvāto palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article