Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

ZZ čempionāta pusfinālā iekļūst 53 Jelgavas klases

Ritma Gaidamoviča
Paziņoti ZZ čempionāta pusfinālisti. Tālāk izvirzītas 1045 saliedētākās un radošākās Latvijas skolu klases, kas, izpildot mājasdarbu, žūrijas komisiju pārsteigušas ar radošām idejām un nestandarta pieeju. Pusfinālā iekļuvušas arī 53 klases no Jelgavas skolām.

Mūsu pilsētu pusfinālā pārstāvēs Jelgavas 3. un 4. sākumskolas, 4. vidusskolas, Tehnoloģiju vidusskolas, Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas, 5. un 6. vidusskolas skolēni, kā arī Jelgavas tehnikuma audzēkņi. Mūsu pilsēta ir pārstāvēta visās četrās vecuma grupās: 1.–4. klase, 5.–6. klase, 7.–9. klase un 10.–12. klase. Visvairāk klašu no Jelgavas skolām – 12 – uz pusfinālu izvirzītas no Spīdolas ģimnāzijas, no Valsts ģimnāzijas – 11, bet no 4. vidusskolas – deviņas.

Organizatori ziņo, ka šogad skolēnu sporta un prāta spēlēm kopumā reģistrējās 1925 klases. Pirmajā kārtā, piesakoties čempionātam, klasēm bija jāizpilda mājasdarbs – klasesbiedriem kopā jāizdomā jauns, interesants klases rekords, jāuzraksta neliels apraksts, kāpēc izvēlēts tieši šāds rekords, un pašiem rekords jāīsteno dzīvē, iesaistot visus klasesbiedrus. Tas viss jānofotografē vai jānofilmē. Pēc radošajiem mājasdarbiem žūrijas komisija noteica tās 1045 komandas, kas iekļūst nākamajā kārtā – pusfinālā, kas šogad norisināsies neierastā veidā. Proti, klases pusfināla uzdevumus saņems digitāli un pildīs tos savā skolā un pilsētā. Septiņu pusfināla uzdevumu izpildei klasēm atvēlētas trīs nedēļas. «Neskatoties uz digitālo pusfināla formātu, klasēm nāksies cītīgi pastrādāt, pildot gan fiziskus, gan radošus, gan arī ar dažādām zinātnēm saistītus uzdevumus,» uzsver čempionāta organizatori. 540 klases jeb 180 komandas katrā klašu grupā, kas nopelnīs visvairāk punktu, iegūs ceļazīmi uz ZZ čempionāta finālu, kas šogad norisinās no 24. līdz 26. maijam sporta kompleksā «333». Finālā sacensības par ZZ čempionāta balvām risināsies starp 5.–12. klasi, savukārt uzvarētāji 1.–4. klašu grupā tiks noskaidroti jau digitālā pusfināla laikā.

Foto: publicitātes foto

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti