Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Top skolēnu pasaku krājums

Jana Bahmane
Mācību gada noslēgumā tiks atklāts pirmais Jelgavas skolēnu pasaku krājums, kas apkopo 60 skolēnu sarakstītas pasakas. Taču vēl pirms grāmatas atvēršanas svētkiem pasaku autori viesojas pie pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, iepazīstinot viņus ar pašu sarakstītajiem darbiem un kopīgi par tiem diskutējot.

«Līdz šim iznākuši jau seši skolēnu dzejoļu krājumi, taču šogad bērni un jaunieši paši izteica vēlmi rakstīt pasakas, lai gūtu iespēju izpausties citā žanrā. Atsaucība bija ļoti liela – saņēmām ap 300 skolēnu pasaku, no kurām krājumam atlasītas 60,» stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Lilija Stepanova. Pasaku krājumu vizuāli papildinās 30 Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu zīmējumi.

L.Stepanova norāda, ka pasakas saņemtas no teju visu pilsētas izglītības iestāžu 1.–12. klašu skolēniem. Pārstāvēta Jelgavas 1. internātpamatskola–attīstības centrs, 2. internātpamatskola, 3. un 4. pamatskola, 4., 5. un 6. vidusskolas, Tehnoloģiju vidusskola, Spīdolas Valsts ģimnāzija, Valsts ģimnāzija, Mūzikas vidusskola un Lazdiņas privātā pamatskola «Punktiņš». Skolēnu sarakstītās pasakas vērtēja Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa, Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja vadītājs Miks Vilnis un Jelgavas Latviešu biedrības pārstāve Santa Logina, bet zīmējumus vērtēja Jelgavas mākslas skolas direktores vietniece Ilze Emse-Grīnberga. Krājuma korektore – Jelgavas Latviešu biedrības teātra režisore Aija Treija.

Pasaku autoriem šogad sniegta iespēja ne vien iemūžināt savu darbu krājumā, bet arī viesoties pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, lasot pasakas bērniem, kopīgi analizējot to būtību un aicinot bērnus dzirdēto attēlot zīmējumā. L.Stepanova vērtē, ka šī pieredze ir ļoti vērtīga – gan skolēniem, kuri iemācās pasniegt sevis uzrakstīto, gan arī bērndārzniekiem. Skolēni jau viesojušies pirmsskolas izglītības iestādēs «Zīļuks», un «Pasaciņa», plānots apmeklēt arī «Kamolīti», «Gaismiņu», «Vārpiņu» un citus bērnudārzus.

Jelgavas skolēnu pasaku krājuma atklāšana Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē paredzēta jūnija sākumā.

Foto: no «Zīļuka» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti