Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Sūnu pamatskola – labākā Ledus skulptūru kolāžu konkursā

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies 1.–4. klašu skolēnu kolāžu konkurss «Starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā», kuram šogad kopumā tika iesūtīts 91 darbs. Par šāgada konkursa uzvarētāju žūrija atzinusi Krustpils novada Sūnu pamatskolas 1. klasi, kas saņems apmaksātu braucienu un ielūgumus uz 20. Starptautisko ledus skulptūru festivālu Jelgavā. Tāpat ielūgumus uz festivālu saņems vēl 24 klases, kuru iesūtītās kolāžas žūrija novērtējusi visaugstāk, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra».

Kolāžas konkursam šogad iesūtījuši skolēni no Alūksnes, Jēkabpils, Limbažiem, Rīgas, Dobeles, Ogres, Ventspils, Saldus, Siguldas, Daugavpils un citām Latvijas vietām. Visas konkursam iesūtītās kolāžas no 6. februāra būs apskatāmas Jelgavas kultūras namā, bet 25 visaugstāk novērtētās ceļos arī uz izstādēm Jelgavas sadraudzības pilsētās Šauļos un Pērnavā.

«Ir patiess prieks par katru no iesūtītajiem darbiem, par skolēnu radošo un bieži vien neparasto pieeju. Noteikt veiksmīgāko bija ļoti grūti, jo katra kolāža ir atšķirīga un interesanta – ieguldīts liels darbs un izdoma,» vērtē žūrijas locekle Ilze Beķere. Viņa papildina, ka Sūnu pamatskolas 1. klases, kurā mācās vien astoņi skolēni, kolāža žūriju uzrunāja ar vizuālo un idejisko vēstījumu. «Veiksmīga un mākslinieciski uzrunājoša ir gan kolāžas kompozīcija, gan tehniskais risinājums. Šiem astoņiem skolēniem ir izdevies vienā kolāžā ievietot cildenu ledus Mildu un ziedošu sapni par Latviju. Izvēlētie simboli viegli un saistoši palīdz iedzīvināt kolāžas stāstu,» tā I.Beķere.

Jāatgādina, ka konkursa mērķis bija atbalstīt un veicināt bērnu radošās izpausmes vizuālajā mākslā, sniedzot iespēju nostiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas par Ledus skulptūru festivālu, veicināt patriotismu un aktualizēt valsts simtgades svinības, tādēļ darbos skolēni bija aicināti iekļaut patriotisku tematiku.

Foto: no «Kultūras» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti