Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

Skolēnu mācību uzņēmumu produkti – tehniski un oriģināli

Anastasija Miteniece
Aizvadītajā nedēļas nogalē tirdzniecības centrā «Domina» Rīgā notika skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus «Cits bazārs». Pasākumā piedalījās vairāk nekā 150 uzņēmumu, un skolēnu pārdošanas prasmes, stendus un produktus vērtēja žūrija, izceļot labākos tirgotājus dažādās nominācijās. Jelgavas SMU «KonSoftware» ieguva atzinību par labāko stendu un saņēma simpātijas balvu, vēl viena simpātijas balva nonākusi pie SMU «Cozyfunbag», savukārt SMU «Krāsojums» atzīts par labāko nominācijā «Sociāli atbildīgs uzņēmums».

Lielu apmeklētāju uzmanību pasākumā piesaistīja pirms gada izveidotā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas SMU «KonSoftware» modulāra automātiska augu laistīšanas sistēma, kuru var izmantot gan siltumnīcas augu, gan arī telpaugu laistīšanai. Produktu skolēni izstrādāja jau pērn, savukārt šogad gan tā tehniskā kvalitāte, gan arī pārdošanas stends tika krietni uzlaboti. «Vasarā uzlabojām tehniskos parametrus un izstrādājām īpašu aplikāciju, kas ļauj klientam ikdienā regulēt laistīšanas sistēmu caur internetu tiešsaistē,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Kristiāns Vinters. Viņš norāda, ka manāmi uzlabots arī SMU pārdošanas stends. «Sapratām, ka cilvēkiem par laistīšanas sistēmu efektīvāk būs stāstīt ar uzskatāmu piemēru. Tāpēc vienā stenda daļā izveidojām iebūvētu audzēšanas zonu, kur tiek simulēti auga audzēšanas apstākļi siltumnīcā, paralēli rādot laistīšanas sistēmas darbu,» skaidro K.Vinters. Viņš gan atzīst, ka nākotnē stends vēl varētu piedzīvot pārmaiņas. «Šoreiz no klientiem saņēmām jautājumus par to, kā augiem piekļūst ūdens – tas vedina domāt, ka nākamreiz stendā uzskatāmi jāparāda arī šis process,» rezumē jaunietis. Viņš stāsta, ka pasākumā un pēc tam saņemti arī vairāki interesentu zvani ar vēlmi veikt pasūtījumu.

Arī simpātiju balvas ieguvēji SMU «Cozyfunbag» no Jelgavas 4. vidusskolas ir jaunieši ar pieredzi, tomēr viņi pircējiem prezentēja pavisam jaunu produktu. «Pagājušajā gadā darbojos SMU – ar komandu izstrādājām koka vāzes –, bet šogad paliku bez komandas biedriem, jo viņi absolvēja vidusskolu. Nācās domāt gan par jaunu produktu, gan meklēt komandas biedrus,» stāsta uzņēmuma vadītājs Rainers Ļaksa. Izmantojot pagājušā gada produkta izejvielas – koka pārpalikumus – un piemeklējot papildu materiālus, viņš ar kolēģiem izdomāja veidot mini galdiņu dzērieniem. «Uz šādu ideju mani iedvesmoja mamma. Viņa bieži, malkojot kafiju vai tēju, to noliek uz dīvāna maliņas un katru reizi, kad gribu apsēsties viņai blakus, bažījas, vai kaut kas neizlīs. Izrādās, šāda problēma aktuāla arī daudziem citiem,» tā viņš, skaidrojot, ka kopā ar kolēģiem veidojis pufa veida galdiņu, kuru var novietot arī uz nelīdzenas virsmas, bet tas tik un tā noturēs līdzsvarā kafijas vai tējas krūzi. Pasākumā produkts guva atsaucību un pārdoti visi desmit līdzpaņemtie galdiņi. To cena atkarībā no izmēra bija no 9,99 līdz 10,99 eiro.

Savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU «Krāsojums» šogad pievērsās sociālajai uzņēmējdarbībai – tā pārstāves Stefānija Cunska un Linda Solocka piedāvāja iegādāties sociālās aprūpes centra klientu apgleznotas krūzes un apsveikuma kartītēm. «Ne visiem uzņēmējdarbībā jāiet klasisks ceļš, un domāju, ka pēc pasākuma meitenes sajuta atgriezenisko saikni un gandarījumu no paveiktā. Lai realizētu savu ideju, viņas klasesbiedriem lūdza atnest un ziedot baltas krūzītes. Vēlāk ar tām viņas devās uz Tērvetes pansionātu, kur kopā ar senioriem tās apgleznoja īpašā marmora tehnikā. Pasākumā viņas pārdeva visu produkciju, un par šiem līdzekļiem plāno sagādāt pansionāta senioriem dažādus našķus un noderīgas sadzīves lietiņas,» stāsta skolotāja Daiga Bukonte. Kopumā pasākumā jelgavnieces pārdevušas 17 krūzītes un, tās pērkot, katrs klients cenu noteica pats.

Jāpiebilst, ka pasākumā par aktīvu darbošanos sociālajos tīklos apbalvots arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas SMU «WIX».

Foto: «Junior Achievement»/Kristaps Sadovskis Photography

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti