Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Skolēniem par pasākumu rīkošanu stāsta režisors Elmārs Seņkovs

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies Latvijas Kultūras kanona konkurss «Kultūras kanons manā skolas somā», kura finālā 18 Latvijas izglītības iestāžu vidū piedalījās arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Jāatgādina, ka konkursa pirmajā kārta skolēni pētīja Kultūras kanona vērtības un meklēja to sasaisti ar aktuālo kultūras notikumu piedāvājumu. Savukārt konkursa otrā kārta bija radošais seminārs, kurā skolēniem bija iespēja apzināt kultūras mantojuma daudzveidību un izmantošanas iespējas mūsdienu mākslas un kultūras procesos. Seminārā gūtās zināšanas konkursa dalībniekiem bija jāizmanto finālā, izstrādājot kultūras mantojuma vērtībās balstīta pasākuma koncepciju.

«Radošajā seminārā skolēni guva daudz jaunu zināšanu par pasākumu organizēšanu, tikās ar režisoru Elmāru Seņkovu, kurš pastāstīja par Latvijas Nacionālajā teātrī iestudēto izrādi «Pūt, vējiņi», un citām personībām. Mūsu audzēkņiem ļoti patika seminārs,» stāsta Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagoģe Dagnija Jākobsone. Mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēknes Lioneta Roze, Darīna Pitkeviča un Dārta Adele Puriņa konkursa finālā prezentēja veloorientēšanās pasākuma koncepciju. «Audzēknes izstrādāja veloorientēšanās maršrutu pa Rīgu, kā kontrolpunktus tajā iekļaujot ar kultūras kanonu saistītas vietas un uzdevumus. Piemēram, Kultūras kanonā iekļauts fotogrāfa Egona Spura melnbalto fotogrāfiju cikls, un, braucot cauri Rīgai, orientēšanās dalībniekiem būtu jāuzņem kāda Rīgas pilsētvidi raksturojoša melnbalta fotogrāfija,» tā D.Jākobsone.

Par konkursa laureātu kļuva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas galveno balvu un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja specbalvu ieguva Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija. Savukārt Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi ieguva biļetes uz teātri un citas piemiņas balvas.

Latvijas Kultūras kanona konkursu organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālā komisiju.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti