Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Skolēniem ir iespēja iejusties zemessargu «ādā»

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» gaitā skolēniem arī šogad būs iespēja tikties ar Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargiem un piedalīties militārā stafetē.

«Šajos pasākumos skolēni var praktiski izzināt nozīmīgus zemessardzes darbības aspektus, piemēram, iepazīties ar sakaru ierīcēm, ekipējumu un ieročiem, aplūkot kaujas, medicīnas un administrācijas transportu. Par neatņemamu Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona apmeklējuma sastāvdaļu kļuvusi arī militārā stafete, kas pieskaņota katras vecuma grupas spējām un neatstāj vienaldzīgu nevienu,» stāsta iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone.

Ņemot vērā skolēnu lielo interesi pērn, bataljons ir ieplānojis pasākumus gada garumā konkrētām vecuma grupām. Maksimālais dalībnieku skaits vienā pasākumā ir 50 cilvēki, tādēļ klašu kolektīvi aicināti pieteikties savlaicīgi, rakstot pa e-pastu nacionaliedargumi@gmail.com. Pieteikumā jānorāda skola, klase un skolēnu skaits, kas apmeklēs pasākumu, kā arī izvēlētais pasākuma datums un laiks.  Pieteikumi tiks apstiprināti iesūtīšanas kārtībā, nosūtot atbildi pa e-pastu. Pēc pieteikuma apstiprinājuma saņemšanas klašu kolektīvam jāiesūta saraksts ar pasākuma apmeklētājiem.

Jāatgādina, ka iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» sniedz iespēju Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu izglītības iestāžu klašu kolektīviem iepazīt un veikt uzdevumus nacionālas un lokālas nozīmes objektos, vienlaikus sacenšoties par balvām. Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā.

Foto: no iniciatīvas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti