Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Skolēniem brīvlaikā piedāvā teātri, cirku un kino

Jana Bahmane
Jaunnedēļ, skolēnu rudens brīvlaikā, Jelgavas kultūras namā un kultūras namā «Rota» notiks teātra un cirka izrādes, kā arī kinofilmas «Bille» seansi visai ģimenei.

Otrdien, 23. oktobrī, Jelgavas kultūras namā viesosies radošā apvienība «Teātris un es», piedāvājot divas izrādes bērniem – pulksten 15 interesenti aicināti uz leļļu izrādi «Labākais draugs», bet pulksten 18 – uz iestudējumu «Mana dzimšanas diena». Leļļu izrāde «Labākais draugs» izglītos par to, kas ir draudzība, kādam jābūt labam draugam un kas ir svarīgāks – jaunākās tehnoloģijas vai īsta draudzība. «Kādu dienu Zaķis sastrīdējās ar saviem draugiem un nolēma pats sev izgatavot jaunu labāko draugu – Robotu, kurš turpmāk visu darītu viņa vietā. Vai tiešām Robots izrādīsies labāks draugs par Vāveri, Vilcēnu un Zilonēnu – uzzināsiet izrādē,» teikts iestudējuma aprakstā.

Savukārt komēdijas bērniem un vecākiem «Mana dzimšanas diena» apmeklētāji kopā ar izrādes varoņiem varēs piedzīvot aizraujošu dzimšanas dienas svinēšanas prieku. «Dzimšanas diena ir liels un aizraujošs notikums katram no mums – tā ir diena, kurā notiek dažādi brīnumi. Arī Baltais lācis vēlas skaisti nosvinēt savu dzimšanas dienu, taču viņš nezina, kā to darīt,» sižetu ieskicē izrādes autori. Skatītājiem būs iespēja noskaidrot, kā Baltais lācis svinēja savu dzimšanas dienu un kurš viņam palīdzēja organizēt svinības.

Abu izrāžu režisors ir Armands Ekštets. Biļetes var iegādāties kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs. Izrādes «Labākais draugs» biļešu cena ir 3 eiro, bet iestudējuma «Mana dzimšanas diena» – 2–4 eiro.

Izrādi bērniem piedāvās arī Latvijas Jaunatnes teātris – 27. oktobrī pulksten 11 Jelgavas kultūras namā varēs dzīvot līdzi sunīša Pifa piedzīvojumiem muzikālajā un piedzīvojumiem bagātajā izrādē «Un atkal Pifs», ko veidojis režisors Ivars Lūsis. Iestudējumā skanēs Jāņa Petera un Ivara Vīgnera kopīgi radītās dziesmas, kas kļuvušas par vairāku paaudžu bērnības simboliem. Lomās – Jānis Kirmuška, Laila Kirmuška, Jūlija Ļaha, Edgars Lipors, Pēteris Šogolovs un Jānis Mūrnieks. Biļetes var iegādāties kultūras namā, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 5–15 eiro.

Bet 28. oktobrī Jelgavas kultūras namā notiks trīs režisores Ināras Kolmanes spēlfilmas «Bille» seansi. Kinolente tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā. «Tas ir smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta 30. gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt,» norāda filmas veidotāji. Galveno – Billes – lomu kinolentē spēlē jelgavniece Rūta Kronberga. Tāpat lomās ir Elīna Vāne, kura atveido Billes mammu, Billes tēvu filmā spēlē Artūrs Skrastiņš, bet vecmāmiņas lomā ir Lolita Cauka. Atsaucoties uz jelgavnieku lielo interesi par šogad tapušo kinolenti, tās seansi 28. oktobrī notiks pulksten 12, 15 un 18. Biļetes var iegādāties kultūras namā, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 3 eiro.

Savukārt kultūras namā «Rota» šajā dienā pulksten 17 varēs apmeklēt Jaunā brīnumu cirka izrādi «Dīvas neparastie piedzīvojumi viesnīcā». «Tas ir savdabīgs brīnumainu pārvērtību, žonglēšanas, ekscentrikas un eksotisku triku kaleidoskops, kurā bagātīgi pārstāvēti tradicionālie cirka žanri. Izrāde ir svētku noskaņas caurstrāvota,» norāda organizatori. Mākslinieku duets Ina un Kristaps jeb «Creative duo», kas piedalās iestudējumā, pēdējo desmit gadu laikā daudz koncertējuši Eiropā, kā arī uzstājušies Maskavas, Baku, Almati valsts cirkos un ieguvuši laureāta titulus un speciālbalvas starptautiskos cirka festivālos Ķīnā, Izraēlā, Krievijā, Kazahstānā. Biļetes uz cirka izrādi var iegādāties kultūras namā, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 8 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti