Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Skolēni kārto Veloskolas eksāmenu

Jana Bahmane
Šodien 20 skolēni, kuri apmeklēja bērnu bibliotēkas «Zinītis» organizēto Veloskolu, kārtoja eksāmenu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai. Pareizi atbildot uz vismaz astoņiem no desmit jautājumiem, pārbaudījumu veiksmīgi nokārtoja 16 Veloskolas dalībnieki.

Pirmo reizi Veloskolas nodarbības «Zinītī» tika organizētas skolēnu pavasara brīvlaikā. Atsaucība bija ļoti liela, tādēļ bibliotēkas kolektīvs nolēma nodarbības organizēt arī jūnijā un jūlijā. «Jau pavasarī nokomplektējām grupu jūnijam, bet šobrīd interesenti vēl var pieteikties jūlija Veloskolai,» norāda bērnu bibliotēkas «Zinītis» vadītāja Baiba Karčevska.

Šonedēļ Veloskolas dalībnieki – bērni 10–14 gadu vecumā – mācījās par drošību uz ceļa, apguva ceļazīmes, runāja par veloceliņiem, signāliem un krustojumiem. Tāpat bērni devās uz Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Ceļu satiksmes drošības mācību klasi Pētera ielā 5. «Pieteikties Veloskolai mani pamudināja vecāki, lai tad, kad man būs jauns ritenis, es varētu ar to droši braukt. Arī iepriekš pa pilsētu pārvietojos ar riteni, taču līdz galam neizpratu ceļu satiksmes noteikumus, tādēļ vēlējos papildināt savas zināšanas. Šonedēļ es iemācījos, kas ir labās rokas princips,» atklāj 13 gadus vecā Guna. Viņa uzskata, ka eksāmens nav sarežģīts – ja esi mācījies, tad problēmām nevajadzētu būt.

Savukārt Markuss, kuram ir desmit gadi, ar riteni brauc tikai laukos, un vēlējies nokārtot tiesības, lai droši varētu braukt arī pa pilsētu. «Veloskolā es apguvu ceļazīmes, kuru jēgu agrāk neizpratu, iemācījos pareizi šķērsot krustojumus, saprast policistu žestus,» tā Markuss. Viņš uzskata, ka, pildot elektronisko testu atkal un atkal, var labi sagatavoties eksāmenam, jo daudz kas paliek prātā. Mācību procesā puisis, kā pats atklāj, nokārtojis 70–80 procentus pildīto testu. «Es jau sen vēlējos iegūt velosipēda vadītāja apliecību, bet līdz šim nebija laika tam pieķerties. Šobrīd īpaši ar riteni nebraukāju – arī vecāki uzskata, ka drošāk būs tad, kad būšu ieguvusi velosipēda vadītāja apliecību. Jau mājās biju pildījusi testus, tādēļ nevaru teikt, ka uzzināju daudz jauna, taču, protams, Veloskola bija vērtīga,» tā desmitgadīgā Sofija.

Velosipēda vadītāja apliecību skolēni iegūs pēc divām nedēļām, bet šodien visiem Veloskolas dalībniekiem pasniegti Atzinības raksti par dalību.

Veloskolas nodarbībām jūlijā pieteikties var bibliotēkā klātienē vai pa tālruni 63029093. Nodarbības notiks no 1. līdz 5. jūlijam.Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni stunda.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru