Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Savu ideju realizēšanai jaunieši var pretendēt uz pašvaldības atbalstu

Ritma Gaidamoviča
Jau trešo gadu Jelgavas pašvaldība izsludina jauniešu iniciatīvu projektu konkursu «Jaunieši var!», kurā aicina piedalīties Jelgavas pilsētas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas (vismaz divi jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem) un iegūt finansiālu atbalstu līdz 350 eiro sava projekta realizācijai. Kopējais šim mērķim paredzētais finansējums ir 3500 eiro. Projekts jāiesniedz no 23. marta līdz 23. aprīlim.

Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kas veicina Jelgavas jauniešu iekļaušanos pilsētas attīstības procesos, sekmē jauniešu brīvā laika lietderīgu pavadīšanu, fiziskās aktivitātes un pašattīstības procesus.

Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere norāda, ka projektu konkursā tiek atbalstītas neformālās mācīšanās aktivitātes un pasākumi, jauniešu saliedētības veicināšanas un līdzdalības pasākumi, jauniešu iesaiste brīvprātīgajā darbā, fiziskās aktivitātes, kas neprasa mērķtiecīgu un ilglaicīgu iepriekšēju sagatavotību attiecīgajā sporta veidā, piemēram, atklātie treniņi, amatierturnīri, nepieciešamā sporta aprīkojuma iegāde, kā arī radošās pašizpausmes, piemēram, radošās darbnīcas, improvizācijas teātra nodarbības, izstāžu veidošana.

L.Vovere stāsta, ka šogad ir veiktas nelielas izmaiņas konkursa nolikumā, kuras šodien, 22. martā, Jelgavas domes sēdē apstiprināja deputāti. «Nolikums ir papildināts ar punktu, kurā norādīts, ka projekta finanšu līdzekļi netiks piešķirti izglītības iestāžu inventāra iegādei, ēku un teritorijas labiekārtošanai,» skaidro L.Vovere, piebilstot, ka šogad nedaudz mainīts arī projekta īstenošanas laiks – no 1. maija līdz 31. oktobrim. Iepriekš tas bija no 20. maija līdz 20. oktobrim.  

Projekta pieteikums jāiesniedz SIP Skolotāju ielā 8 no 23. marta līdz 23. aprīļa pulksten 19 un vienlaikus projekta pieteikuma elektroniskā kopija jānosūta pa e-pastu linda.vovere@dome.jelgava.lv.

Ar projektu konkursa nolikumu no 23. marta varēs iepazīties SIP mājaslapā www.sip.jelgava.lv vai sazinoties ar SIP jaunatnes lietu speciālisti L.Voveri pa e-pastu linda.vovere@dome.jelgava.lv.

Pērn projektā tika atbalstīti un nauda piešķirta 11 jauniešu iesniegtajiem projektiem.

Ar pašvaldības atbalstu, piemēram, muzicējoši jaunieši iegādājās aparatūru, lai varētu rīkot bezmaksas koncertus pilsētā, iegādāts sporta inventārs, rīkota labdarības akcija «Būsim kopā!», organizējot aktivitātes maznodrošināto ģimeņu un bērnunama bērniem, rīkoti Makšķerēšanas svētki Jelgavā, iegādāts foto aprīkojums Jelgavas Skolēnu domei, ko var izmantot pilsētas skolas, rīkota grāmatas prezentācija un citas lietas. 

Foto: no Sabiedrības integrācijas pārvaldes arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti