Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Roberto Meloni: «Nevajag baidīties riskēt un iziet ārpus komforta zonas»

Ritma Gaidamoviča
«Viena no panākumu atslēgām? Izkāpt no savas komforta zonas un nebaidīties riskēt. Tad tev noteikti pavērsies iespējas. Katras grūtības norūda un audzina raksturu,» jelgavniekus iedrošina mūziķis un televīzijas raidījumu vadītājs Roberto Meloni.

R.Meloni bija sarunu cikla «Cepums ar slavenību» 25. jubilejas pasākuma viesis, kurš ar jelgavniekiem šonedēļ tikās kafejnīcā «Silva». Roberto Latvijā pirmo reizi no Itālijai piederošās Sardīnijas salas ieradās 2001. gadā, lai astoņu mēnešu apmaiņas programmā mūsu valstī pasniegtu itāļu valodu, kā arī pats apgūtu latviešu valodu. «Pēc noteiktā termiņa atgriezos Itālijā, gadu dienēju armijā, bet sapratu, ka Latvija velk mani atpakaļ, jo tieši šeit saskatīju iespējas attīstīties mūzikā, varēju turpināt mācības universitātē. Šobrīd Latvijā nodzīvoti jau 16 gadi, un droši varu apgalvot: man Latvija ļoti patīk, jo es šeit varu izpausties,» atzīst mūziķis, kurš nācis no piecu bērnu ģimenes – Roberto ir trīs māsas, vecākajai ir 57 gadi, un brālis. «Esmu pastarītis,» joko mūziķis. Ģimene dzīvo mazā ciematiņā un tai pieder liela ferma ar 450 aitām. «Manā ciematiņā visi zina, kas ir Latvija. Ja kādā no mūsu trim krodziņiem pasaki, ka esi no Letonias, ciematā ir svētki,» stāsta Roberto.

Jautāts par to, kā viņam pietrūkst no dzimtenes, mūziķis atzīst, ka ģimenes, bērnības draugu un siltā klimata. «Mamma šogad svinēs 80. dzimšanas dienu. Viņa man katru dienu zvana, apjautājas, kā klājas. Pirms pusotra mēneša iemācījās lietot skaipu, bet tikai pirms divām nedēļām saprata, ka ir jāskatās kamerā. Līdz šim redzēju tikai istabas griestus, tagad arī mammu,» smaidot stāsta mūziķis.

Roberto atzīst, ka labākā latviešu valodas skola viņam ir bijis TV šovs «Talantu fabrika», kurā viņš piedalījās pirms vairākiem gadiem. «Tur bija ļoti interesanti, uzzināju patiešām daudz. Šobrīd varu brīvi runāt latviešu valodā, tikai rakstot tās garumzīmes plīvo,» saka mūziķis. Visvairāk gan viņu, gan viņa māsas, gan itāļu draugus sajūsmina Latvijas daba, tās zaļums un tas, cik mūsu valsts ir tīra. «Diemžēl Itālijā uz ielām neredzēsi tādu sakoptību un tīrību, kāda ir Latvijā,» atzīst Roberto. Viņa novērojumi liecina, ka latvieši sevi dēvē par rezervētiem un atturīgiem, taču viņš tam īsti nepiekrīt. «Jūs ļoti izvērtējat katru cilvēku – uzreiz saprotat, vai ir vērts ar viņu runāt vai nē. Ja jā, tad atveraties,» savos novērojumos dalās mūziķis. Viņš nenoliedz, ka sākumā viņam problēmas Latvijā sagādājusi latviešu punktualitāte. «Itāļiem kavēt vienkārši ir asinīs. Atceros savu pirmo tikšanos. Norunājām pulksten 16 tikties, es atnācu desmit minūtes vēlāk un sev uz pleca uzsitu, ka tik maz esmu nokavējis, bet tur mani sagaida sabozies cilvēks un strostē: «Kāpēc tu kavēji? Es jau te biju pulksten 15.50.» Nu jau esmu iemācījies nekavēt,» atzīst TV raidījumu vadītājs.

Roberto uzsver, ka viņa dzīves moto ir: esi dabisks, tāds kāds esi – ar saviem plusiem un mīnusiem. «Nevajag kautrēties no saviem mīnusiem, jo, iespējams, kādam tie šķiet intriģējoši tavā personībā. Cik interesanti būtu, ja mēs visi būtu perfekti?» filozofiski jautā Roberto.

Līdz šim mūziķis sevi apliecinājis dažādās profesijās – bijis tulks, oficiants, glābējs peldbaseinā, aktieris, šobrīd dzied, vada TV raidījumu un pasākumus, uzsverot, ka viņš no sava darba gūst piepildījumu. «Man ļoti patīk tas, ko es daru. Tāpēc arī citiem novēlu mēģināt atrast un darīt to, kas tiešām patīk, nevis tērēt spēkus tam, kas ne visai tīk,» piebilst Roberto.

Jāpiebilst, ka viņš arī vada latviešu grupu ekskursijas uz Sardīniju. «Ja braucat ar mani ekskursijā uz Itāliju, aizmirstiet jautājumu «Cikos?». Tāda tur vienkārši neeksistē. Pirmajās dienās būs grūti, bet ceturtajā jau attapsieties, ka paši kavējat,» smaidot nosaka mūziķis.

Jāpiebilst, ka sarunu ciklu «Cepums ar slavenību» organizē biedrība «Kultūras un mākslas centrs «NāTRE»» sadarbībā ar kafejnīcu «Silva». To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums «212». Pasākumam var sekot līdzi mājaslapā www.natre.lv un sociālajos tīklos.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Budzis attēls

Jā, šis jau kvalitatīvi izgājis no komforta zonas. bērnu dienās spriņģoja pa pļavu un zemniekoja, tagad SLAVENS tē vē stārs!
Lietotāja Kate attēls

Interesanti zināt,no kura laika viņš ir "slavenība"?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti