Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Radošajās darbnīcās izzina dzelzceļa nozari

Jana Bahmane
Skolēnu pavasara brīvlaikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā Stacijas ielā 3 bērnus pulcē dzelzceļa tematikai veltītas radošās darbnīcas. Šodien interesenti piedalījās Stacijas nosaukumu darbnīcā, pētot dzelzceļa staciju uzrakstus un veidojot tos paši.

«Skolēnu brīvlaikā muzejā esam organizējuši spēles, ekskursijas, esam sadarbojušies arī ar bērnu un jauniešu centru «Junda», bet šogad sadarbībā ar muzejpedagoģi izstrādājām radošās darbnīcas, veltītas dzelzceļa tematikai. Tās paralēli notiek trīs vietās – Jelgavas ekspozīcijā, Dzelzceļa muzeja ēkā Rīgā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Bērniem, kuri nepaguva pieteikties darbnīcām Rīgā, ir iespēja atbraukt uz Jelgavu, kā arī interesenti nedēļas gaitā var apmeklēt vairākas darbnīcas,» stāsta muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Ilze Freiberga. Viņa norāda, ka organizējot aktivitātes bērniem, muzeja kolektīvs katru reizi cenšas izdomāt, ko jaunu, lai bērniem būtu interese atgriezties šeit atkārtoti. «Citi pie mums ir bijuši bērnudārza laikā, bet pēc tam atveduši uz muzeju savus vecākus – tas vienmēr ir ļoti patīkami,» tā I.Freiberga.

Stacijas nosaukumu darbnīcā bērni pētīja dzelzceļa staciju nosaukumu uzrakstus un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, veidoja tos paši. «Mani interesē būvniecība, un es vēlos kļūt par arhitektu, tādēļ pieteicos šai nodarbībai, kurā mācāmies konstruēt burtus. Zīmēt burtus pēc parauga nav nemaz tik viegli, kā man šķita, bet man šī darbnīca ļoti patīk,» atklāj astoņus gadus vecais Kristiāns, kurš muzeju apmeklē jau otro reizi. Savukārt darbnīcas dalībnieks Krišjānis norāda, ka darbnīcai viņu pieteikusi mamma, bet arī viņu pašu interesē dzelzceļš un braukšana vilcienā. «Izvēlējos veidot Jūrmalas dzelzceļa stacijas nosaukumu, jo tur dzīvo mana vecmāmiņa,» stāsta astoņgadīgais puisis.

Jāpiebilst, ka vakar muzejā notika Formastērpu darbnīca, bet rīt, 15. martā, būs Filca formas cepuru darbnīca – tajā dalībnieki veidos dzelzceļnieka cepuri. Pieteikties darbnīcai var, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu ŠEIT, kamēr būs brīvas vietas.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti