Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Orientēšanās sacensībās radoši izzina Jelgavu

Jana Bahmane
Izzinot naksnīgo Jelgavu, šodien 25 komandas piedalījās piedzīvojumu orientēšanās sacensībās «Nobīsties Jelgavā 2018». Aktivitātes dalībniekiem, kopumā mērojot aptuveni desmit kilometrus, Jelgavā bija jāatrod 11 kontrolpunkti, tajos apliecinot savu veiklību un atjautību.

Starts sacensībām šogad tika dots Pasta salas slidotavā – tur notika arī pasākuma noslēgums ar zupas un tējas baudīšanu, komandu prezentācijas un laureātu sveikšana. Tāpat šāgada jaunums bija iesildīšanās uzdevums, proti, vēl pirms sacensību sākuma komandām Pasta salas teritorijā bija jāatrod astoņi kontrolpunkti – komandas, kuras visātrāk to izdarīja, pirmās tika pie orientēšanās sacensību kartes.

«Pērn šajā pasākumā piedalījāmies pirmoreiz, un mēs tiešām labi pavadījām laiku. Meitas jau ir paaugušās, bet arī pagājušogad, būdamas mazākas, viņas bez grūtībām noskrēja visu maršrutu,» stāsta Dorbes ģimene, kas šodien startēja komandā «Mazās raganiņas un VIŅŠ…!». Komandas nosaukums atklājās arī sacensību dalībnieku vizuālajā noformējumā – mamma un meitas bija saģērbušās raganiņu tērpos, bet tētis iejutās ķirbja tēlā. Vienots izskats bija viens no sacensību uzdevumiem, tādēļ par atpazīstamības zīmēm bija padomājušas vairākas komandas. Piemēram, komandas «Lukturīši» dalībnieces bija ģērbušās melnā, bet viņu tērpus rotāja atstarojoši elementi, kurus sacensību dalībnieces izvēlējušās, lai neviens Jelgavā no viņām tumsā nenobītos. Tāpat arī «Lukturīši» akcentēja tērpu praktisko nozīmi – drošību.  

Kontrolpunkti šogad bija izvietoti Jelgavas pils pagalmā, Ozolskvērā, skatu tornī Pils salā, Lielupes labā krasta promenādē, krodziņa «Istaba» terasē un citviet pilsētā. Sacensību dalībnieki varēja brīvi izvēlēties, kādā secībā kontrolpunktus apmeklēt, bet veiklākajiem bija iespēja pabūt arī papildus kontrolpunktos.

Orientēšanās sacensību dalībnieki tika vērtēti divās kategorijās – jauniešu komandas un ģimeņu komandas.

Pasākumu organizēja bērnu un jauniešu centra «Junda» Jauniešu klubs sadarbībā ar biedrību «Remoss» un orientēšanās klubu «Alnis». Atbalstīja – Zemgales Olimpiskais centrs. Orientēšanās sacensības «Nobīsties Jelgavā» mūsu pilsētā notika jau 16. reizi.

Sacensību uzvarētāji jauniešu grupā
1. vieta – «Atsaldētie»,
2. vieta – «Vienradži»,
3. vieta – «Jelgavas Baltie krekli».

Sacensību uzvarētāji ģimeņu grupā
1. vieta – «Bez cīņas nav uzvaras,
2. vieta – «Zaļas zeķes»,
3. vieta – «Mazās raganiņas un viņš».

Simpātijas balva – «Maisiņš vaig?»

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti