Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

«Jundā» izzina pulciņu daudzveidību

Anastasija Miteniece
Darbojās ar mālu, dejoja, veidoja robotus no Lego, pētīja lidojošos prusakus un zīmēja ar dakšu – šīs un citas aktivitātes savā pirmajā rudens brīvlaika dienā «Jundas» pulciņos izmēģināja pilsētas 1.–5. klases skolēni. Arī otrdien, 23. oktobrī, bērniem ir iespēja doties uz bērnu un jauniešu centru Skolas ielā 2, lai bez maksas iepazītu pulciņu daudzveidību. Tāpat radošās aktivitātes aicina izbaudīt arī Pārlielupes bibliotēka un Jelgavas Jauniešu centrs.

«Jau gadiem novērojam tendenci, ka brīvlaikā pulciņu apmeklējums ļoti krītas, tādēļ izmantojam iespēju un šonedēļ piedāvājam darboties pie mums visiem interesentiem,» stāsta «Jundas» vadītājas vietnieks Māris Kalniņš, papildinot, ka šodien mazo jelgavnieku interese ir līdzīga kā ikdienā – lielākais apmeklējums ir keramikas, automodelisma, Lego, koka tehnikas un dabas draugu pulciņā.

«Es šodien atnācu ar draugiem uzbūvēt robotu no Lego. Tas ir mans hobijs, un mājās regulāri būvēju no šī konstruktora, bet te ir foršāk. Mums pamāca dažādas tehnikas un iesaka idejas, ko veidot, turklāt var to darīt ar draugiem,» stāsta Jelgavas 4. sākumskolas audzēknis Matīss. «Lego laiks» darbnīcas skolotāja Anete Štolca norāda, ka šodien puiši bija entuziasma pilni turpināt apmeklēt pulciņu arī mācību gada gaitā, tomēr grupa jau ir nokomplektēta, un vietu šobrīd vairs nav – skolotāja piefiksēja puišu kontaktinformāciju, lai sazinātos ar viņiem, kad vieta atbrīvosies.

Ja pulciņā vēl ir brīvas vietas, to varēs sākt apmeklēt, aizpildot pieteikumu. «Šovasar dvīnes Marta un Paula uzsāka skolas gaitas, un vasarā vēl nebija skaidrs, kāds būs meiteņu režīms un ikdiena, tādēļ pulciņā nepieteicāmies. Pirmie skolas mēneši ir garām, un sākam domāt par interešu izglītību. Šodien nākam izzināt,» stāsta meiteņu vectēvs Jānis, papildinot, ka dvīņu māsu intereses nebūt nav vienādas – viena māsa jāved pie dabas draugiem, bet otra mācīsies dejot. Savukārt vēlāk tiks pieņemts lēmums, kurā pulciņā pieteikties.

Jāpiebilst, ka pulciņos šodien iesaistījās arī tie, kuri ikdienā jau apmeklē ārpusstundu nodarbības, bet brīvlaikā gribēja pavadīt laiku lietderīgi. Piemēram, Matīss nāca uzzināt vairāk par modelēšanu, lai gan ikdienā apmeklē dejošanu, bet Sanita nāca veidot no māla, lai gan ikdienā spēlē tenisu. «Šodien pie mums viesojās daudz jaunu apmeklētāju – daži padarbojās un devās izmēģināt arī citas nodarbes, bet daži pakavējās ilgāk,» stāsta dabas draugu pulciņa skolotāja Māra Mangusa, kura šodien iepazīstināja bērnus gan ar bruņurupuci Bruno, gan ar šinšillu Pēciņu, gan ar lidojošajiem prusakiem un dažādu šķirņu papagaiļiem.

Iepazīt «Jundas» pulciņus Skolas ielā 2 bērniem būs iespēja arī rīt, 23. oktobrī. «Jundas» mājaslapas www.junda.lv sadaļā «Pulciņi» publicēts brīvlaika nodarbību saraksts ar precīziem to laikiem, sākot no pusdienlaika, un šajās nodarbībās var piedalīties jebkurš.

Bet 24. oktobrī pulksten 12 skolēnus gaidīs Pār­lielupes bibliotēka Loka maģistrālē 17. Tur notiks radošā darbnīca «Rudens uz akmeņiem». «Būtu lieliski, ja uz nodarbību dalībnieki paņemtu līdzi kādu vidēja lieluma akmeni, ko varēs vai nu apgleznot, vai aplīmēt, taču arī bibliotekāres būs parūpējušās par materiāliem, ar ko strādāt,» stāsta bibliotēkas vadītāja Aiga Volkova, piebilstot, ka nodarbībai nav iepriekš jāpiesakās un skolēni bibliotēkā gaidīti arī citās dienās, jo tur ir dažādas iespējas, kā saistoši pavadīt brīvo laiku.

Tāpat bērni un jaunieši gaidīti Jelgavas Jauniešu centrā Skolotāju ielā 8. Pirmdienās un piektdienās Jauniešu centrs atvērts no pulksten 13 līdz 19, no otrdienas līdz ceturtdienai – no pulksten 13 līdz 20. Centrā ir iespēja satikties ar vienaudžiem, spēlēt galda spēles, kā arī piedalīties citās radošās un sportiskās aktivitātēs.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti