Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavnieki viesojas pie Valsts prezidenta kundzes Rīgas pilī

www.jelgavasvestnesis.lv
28. septembrī Jelgavas pirmsskolas izglītības audzēkņi un skolēni tikās ar Latvijas Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni – uz Rīgas pili tika aicināti aktīvākie Latvijas, tostarp, arī Jelgavas jaunieši, kuri Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» trešajā posmā rādīja labākos rezultātus.

Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» patronese Latvijas Valsts prezidenta kundze I.Vējone uz ekskursiju pa Rīgas pili ielūdza pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» audzēkņus, Jelgavas 4. vidusskolas 7. klases audzēkņus, kā arī Jelgavas tehnikuma grupu. Tikšanās laikā I.Vējone uzsvēra, ka šajā iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» posmā jaunieši pierādīja, ka ir visaktīvākie un zinātkārākie – tie jau redzējuši gan vietējā, gan nacionālā mēroga Latvijas dārgumus –, tādēļ papildu interesentiem piedāvāja kopīgi iepazīt vienu no izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā.

Uzrunājot iniciatīvas uzvarētājus, Iveta Vējones kundze uzsvēra, ka būtiski arī turpmāk saskatīt kultūras, vēstures un dabas dārgumus visapkārt, papildinot: bērni un jaunieši ar savu dalību rāda priekšzīmi saviem vienaudžiem. Savukārt ekskursijas dalībnieki uzsvēra, ka viņiem tā bija lieliska iespēja ielūkoties svarīgākajās Rīgas pils telpās un uzzināt to vēsturi, paplašinot zināšanas ar interesantiem faktiem.

Jāpiebilst, ka iniciatīvā iesaistījušās kopumā vairāk nekā 290 klases no 27 izglītības iestādēm. Trīs gadu laikā klašu kolektīvi pieteica vairāk nekā 850 lokālos dārgumus un apmeklēja 20 nacionālos dārgumus, norāda iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti