Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Jelgavnieki – «Vaifija spēles finālā»

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar mērķi pilnveidot skolēnu zināšanas par drošību internetā un veicināt kritiskās domāšanas un medijpratības attīstību, Latvijas Drošāka interneta centrs izstrādājis «Vaifija spēli» 3. un 4. klašu skolēniem. Katrai Latvijas skolai bija iespēja saņemt izzinošu galda spēli un noteikt par drošību interneta vidē zinošāko sākumskolas skolēnu, kurš skolu 5. februārī pārstāvēs «Vaifija spēles» finālā Rīgā. No Jelgavas finālam pieteikts Jelgavas 4. vidusskolas 4. klases skolēns Kristiāns Ziediņš un Lazdiņas privātās pamatskolas «Punktiņš» 4. klases skolēns Matīss Kļaviņš.

 «Vaifija spēle» ir kampaņas «Supervaroņi internetā» gaitā izstrādāta galda spēle sākumskolas skolēniem par drošu un gudru interneta izmantošanu. Spēle sastāv no kartītēm ar jautājumiem par drošību interneta vidē.

«Mūsu skolas atlases kārtā kopumā piedalījās 164 skolēni – viena 3. klase un piecas 4. klases. Vērtējām ne vien skolēnu zināšanas, bet arī lasītprasmi, proti, to, cik precīzi viņš izlasa jautājumu uz izvilktās kartītes, kā arī to, cik labi skolēns spēj pamatot savas atbildes,» stāsta 4. vidusskolas pedagoģe un bibliotekāre Inta Brantevica. Viņa norāda, ka divi 4. klases skolēni K.Ziediņš un Kārlis Zikmanis uzrādīja vienādu rezultātu, bet, tā kā finālā var piedalīties tikai viens katras skolas skolēns, papildu tika vērtēta arī atzīme informātikā – tā noteica, ka skolu spēles finālā pārstāvēs K.Ziediņš.

Arī «Punktiņa» skolotāja Elīna Sproģe stāsta, ka izvirzīt finālam vienu skolēnu nebija viegli. «Atlases kārtā piedalījās visi 3. un 4. klases skolēni – kopumā 26. Spēli izspēlējām vairākas reizes, un kopvērtējumā noteicām, ka uz finālu dosies Matīss,» tā E.Sproģe.

Spēles organizatori norāda, ka fināla dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem un jāveic praktiski uzdevumi, kas saistīti ar drošu un gudru interneta lietošanu. Pieci turnīra finālisti saņems dāvanu kartes kārotās lietas iegādei elektrotehnikas veikalā. Dāvana tiks arī finālturnīra uzvarētāja klasei, pie kuras uz skolu dosies «Zinoo centrs» ar interaktīvu un izglītojošu nodarbību un eksperimentiem.

Foto: Jelgavas 4. vidusskola

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti