Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Jelgavnieki startēs pirmās palīdzības sacensībās Dānijā un Vācijā

Anastasija Miteniece
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas pirmās palīdzības sacensības jauniešiem. Astoņi dalībnieki, tostarp, divi jelgavnieki, kuri parādīja izcilas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, no 24. līdz 27. augustam pārstāvēs Latviju starptautiskās pirmās palīdzības sacensībās «Samaritan Contest 2018», kas notiks Vācijā un Dānijā.

Jau septīto gadu mūsu valstī Latvijas Samariešu apvienība uzrunā jauniešus, piedāvājot iziet pirmās palīdzības apmācības un piedalīties Latvijas pirmās palīdzības sacensībās. Šādas apmācības nodrošina arī citas samariešu organizācijas pasaulē, savukārt vienreiz divos gados tiek rīkotas starptautiskas pirmās palīdzības sacensības, kurās tiekas un savas prasmes pārbauda zinošākie katras valsts jaunieši.

Šogad pirmās palīdzības sacensībās Latvijā iesaistījās 32 jaunieši, savukārt uz starptautiskajām sacensībām ceļazīmi ieguva astoņi dalībnieki. Starp finālistiem ir arī divi jelgavnieki – jaunāko dalībnieku grupā vecumā no 12 līdz 15 gadiem iekļuvusi jelgavniece Līva Zigmunde, savukārt vecākajā grupā, kuru pārstāv jaunieši no 16 gadu vecuma, starptautiskajās sacensībās startēs Nils Mediņš.

«Starptautiskajās sacensībās jaunieši pārbauda savas zināšanas gan teorētiski, aizpildot testu par dažādām glābšanas tehnikām un rīcību dažādās situācijās, gan praktiski, patstāvīgi sniedzot pirmo palīdzību dažādās iestudētās situācijās,» stāsta Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste Baiba Pare, papildinot, ka praktiskajā sacensību daļā organizatori modelē situācijas no reālās dzīves. Konkursa laikā jaunieši dodas uz kontrolpunktiem, un katrā no tiem viņus sagaida cits iestudējums ar savu scenāriju, aktieriem un pat grimu. Piemēram, cilvēkam nepieciešama sirds masāža, pie ūdens ir gulošs cilvēks vai jaunietis ierauga cilvēku ar nopietnām traumām. «Šajā brīdī tiek pārbaudītas reālās iemaņas, savukārt paralēli jauniešu rīcību vērtē pirmās palīdzības pedagogi,» skaidro B.Pare.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru