Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Jauniešu tematiskajos vakaros runās par veselīga dzīvesveida nozīmi

Emīls Rotgalvis
Kultūras un mākslas centrs «Nātre» kopā ar Jelgavas jauniešu centru (JJC) no 13. novembra uzsāks tematisko vakaru ciklu jauniešiem «Stilīgs un veselīgs», lai kopā ar dažādu jomu ekspertiem labāk iepazītu savu personību, emocijas un veselīgu dzīvesveidu. Tikšanās notiks Jelgavas jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 vienu reizi nedēļā no pulksten 16 līdz 18. Dalība tematiskajos vakaros ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots un nepieciešams iepriekš pieteikties, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

«Stilīgs un veselīgs» ir četru nodarbību cikls Jelgavas jauniešiem vecumā no 13 līdz 20 gadiem. Katra no tikšanās reizēm tiks veltīta diviem aktuāliem tematiem, kurus jaunieši izpētīs kopā ar dažādu jomu profesionāļiem.

Pirmais jauniešu vakars «Prāts&emocijas» notiks 13. novembrī un būs veltīts psiholoģijai un savas personības labākai izpratnei. Vakara gaitā interesentiem būs iespēja izzināt, kur rodas dusmas un kā uz tām reaģēt, bet praktiskajā nodarbībā – kā sevi pasargāt no dažādām atkarībām un to izraisošām vielām. Pirmajā tematiskajā vakarā ar jauniešiem tiksies veselības veicināšanas konsultante Eva Leinerte un eksistenciālais psihologs Marks Jermaks.

21. novembrī jauniešiem tiek piedāvāts piedalīties nodarbībā «Salāti vs Burgers», kuras centrālais notikums būs meistarklase kopā ar veselīga uztura eksperti. Tajā jaunieši uzzinās, kā veidot savu ēdienkarti un gatavot stilīgu, sezonālu un sabalansētu uzturu.

Trešais vakars būs veltīts modernajām tehnoloģijām un mākslai. Tajā būs iespēja uzzināt, kā tehnoloģijas un viedierīces izmantot savā labā, lai tās nenodarītu kaitējumu veselībai. Tāpat vakara gaitā ar dažādu mākslas veidu palīdzību radošajā nodarbībā ikviens jaunietis varēs izzināt savu personību un attīstīt pārliecību par saviem spēkiem. Jauniešu vakars «Māksla vs planšete» norisināsies 26. novembrī.

Tematiskie vakari jauniešiem noslēgsies 4. decembrī ar aktīvu darbošanos eksotiskos mūzikas ritmos. Uzsverot, ka veselības pamats ir kustības, jauniešiem būs iespēja treneru vadībā praktiski darboties un atrast sev piemērotāko kustību veidu – sportā vai dejā.

Tā kā apmeklētāju skaits ir ierobežots, jaunieši aicināti tiešsaistē pieteikties uz katru nākamo nodarbību nedēļu iepriekš – uz pirmo tematisko vakaru 13. novembrī vēl var pieteikties. Dalība jauniešu vakaros ir bez maksas.

Jauniešu tematiskos vakarus «Stilīgs un veselīgs» rīko kultūras un mākslas centrs «Nātre» sadarbībā ar Jelgavas jauniešu centru. Pasākums īstenots projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta» gaitā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru