Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Jauniešu forumā pārrunās jauniešu un pašvaldības sadarbības modeļus

www.jelgavasvestnesis.lv
Lai uzzinātu Jelgavas jauniešu vēlmes un viedokli par atbalstu viņu līdzdalības veicināšanai jauniešu politikas veidošanā, kā arī lai izstrādātu jauniešu līdzdalības modeļus, Jelgavas pilsētas pašvaldība jau divpadsmito reizi rīko forumu «Esam kopā!». Forums norisināsies Jelgavas Valsts ģimnāzijā 28. novembrī no pulksten 15 līdz 18, un šobrīd notiek pieteikšanās dalībai tajā.

Kā skaidro Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle, ar līdzdalību saprotama jauniešu sadarbība ar pašvaldību un iesaistīšanās jaunatnes politikas veidošanā. Šī gada Jelgavas jauniešu forums galvenokārt fokusēsies tieši uz jauno cilvēku viedokļiem, vajadzībām un vēlmēm par to, kas būtu nepieciešams, lai veicinātu jauniešu līdzdalību dažādu procesu norisē Jelgavas pilsētā. «Jauniešu politika ir starpnozaru politika, un tā skar ļoti daudzas jomas. Līdz ar to mēs katru gadu forumu iesākam, parādot paveikto dažādu jauniešu dzīves sfēru uzlabošanā, piemēram, ka notiek mikrorajonu sakārtošana, interešu izglītības veicināšana, jaunrades attīstība,» stāsta J.Grīsle.

Foruma pirmajā daļā dalībnieki tiks iepazīstināti ar atskatu par «Jauniešu foruma 2018» ideju realizāciju, pievēršot uzmanību konkrētām izmaiņām, kas veiktas kopš pagājušā gada tikšanās. Savukārt praktiskajā daļā jaunieši dalīsies personīgajā pieredzē un viedoklī par jaunatnes lietām Jelgavā, strādās grupās un piedalīsies atklātā sarunā ar amatpersonām, uzdodot svarīgākos un aktuālākos jautājumus, kā arī sniegs dažādas idejas par jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanu Jelgavā un Latvijā kopumā.

Forumā uz kopīgu sarunu un ciešāku sadarbības veidošanu aicināti jaunieši no Jelgavas izglītības iestādēm un organizācijām, studenti no Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvji. Īpaši aicināti piedalīties ir jelgavnieki vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kuriem ir iespēja un vēlēšanās paust savu viedokli, jo katra jaunieša viedoklis ir svarīgs pilsētas attīstībai.

Foruma dalībnieki aicināti iepriekš pieteikties elektroniski. Pieteikšanās ilgs līdz 25. novembrim, un dalībnieku skaits ir ierobežots.

Forumu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansētā projekta «Jelgava jauniešiem II» gaitā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Pedālis... attēls

Vēl "stīvāku" vieta forumam nebija? Melno cepurīšu balerija bija ritīgi forša...

Pievienot komentāru

Saistītie raksti