Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Jaunieši varēs pieteikties darbam vasarā

Anastasija Miteniece
Arī šovasar jauniešiem būs iespēja strādāt valsts līdzfinansētās darbavietās – no šodienas pulksten 16 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem elektroniski reģistrēties vasaras nodarbinātības pasākumam. Šobrīd Jelgavā skolēnu darbam vasarā uzņēmēji piedāvā 113 vakances.

Reģistrēties iespējams, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapas www.nva.gov.lv sadaļā «Elektroniskie pakalpojumi». Anketā līdztekus personas datiem jānorāda mācību iestāde, pases vai identifikācijas kartes numurs. Nodarbinātības pasākuma noteikumi paredz, ka skolēns var izrādīt iniciatīvu un vēl pirms reģistrācijas vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un laiku. Šajā gadījumā NVA filiāles darbinieks, sazinoties ar skolēnu, aicinās viņu saņemt norīkojumu dalībai pasākumā. Savukārt, ja šāda vienošanās nav notikusi, skolēns pieteikuma reģistrācijas secībā saņems informāciju par iespēju pretendēt uz brīvajām darba vietām, kā arī par laiku, kad darba devējs izvērtēs pretendentus. Šādā gadījumā potenciālajam darbiniekam būs jādodas uz atlasi, ņemot līdzi savu CV un personu apliecinošu dokumentu.

Šogad skolēniem pieejamas darba vietas dažādās nozarēs – tirdzniecībā, ēdināšanā, ražošanā, izglītībā. Visvairāk vakanču pieteiktas pārdevēja palīgiem, iespieddarbu pēcapstrādes strādniekiem, ēdināšanas uzņēmuma darbiniekiem, kā arī palīgstrādniekiem. NVA gan uzsver, ka reģistrācija pasākumā vēl negarantē darbu vasarā, jo strādāt gribētāju katru gadu ir vairāk nekā darba vietu.

Būtiski uzsvērt, ka par vasaras brīvlaikā strādājošo bērnu, kurš ir skolēns vecumā līdz 19 gadiem, vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu.

Elektroniskā reģistrācija skolēniem, kuri vēlas strādāt vasarā, turpināsies līdz 17. augustam.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti