Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Iepazīst Jelgavā dzīvojošo mazākumtautību kultūru

Jana Bahmane
Šonedēļ Jelgavā notiek nometne «Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018», kurā 7–11 gadus veci bērni iepazīst dažādu tautu kultūru. «No rīta mums ir rīta rosme, bet dienas gaitā dažādas aktivitātes iekštelpās un ārā – mēs jau mācījāmies par Baltkrieviju, ebreju kultūru. Man patīk, ka šeit varu iegūt daudz jaunu draugu – šogad nometnē ir vairāki bērni, ar kuriem iepazinos pagājušogad,» stāsta desmitgadīgais nometnes dalībnieks Viljams.

Pirmajās nometnes dienās dalībnieki izzināja baltkrievu un ebreju kultūru, bet vēl paredzēts tuvāk iepazīt poļu, krievu, ukraiņu, čigānu un lietuviešu tautu kultūru. «Bērni ir ļoti atsaucīgi – viņi labprāt piedalās aktivitātēs un vēlas uzzināt ko jaunu. Piemēram, pētot ebreju kultūru, tuvāk iepazinām Izraēlu, pamata faktus par valsti, kas šogad svinēja savu 70. pastāvēšanas gadadienu. Tāpat mēs gatavojām apsveikuma kartītes mammām, rotājot tās ar Dāvida zvaigzni un uzrakstu ivritā «Mammu, es tevi ļoti mīlu». Apguvām arī ebreju dziesmas un dejas, kā arī gatavojām ebreju tradicionālo kūku,» stāsta Jelgavas ebreju biedrības priekšsēdētāja Lidija Ribkina, kura otrdien vadīja nometnē aktivitātes par ebreju kultūru.

Nometne notiek bilingvāli – latviešu un krievu valodā –, bet bērniem ir iespēja apgūt arī vārdus no citām valodām. «Kopumā nometnē piedalās 20 bērnu no latviešu un krievvalodīgām ģimenēm, un aktivitātes katru dienu notiek no pulksten 9 līdz 17. Bērni kopā ar Jelgavas nacionālo kultūras biedrību pārstāvjiem izzina Jelgavā dzīvojošo mazākumtautību kultūru, apgūstot spēles, dejas, dziesmas un piedaloties citās aktivitātēs,» norāda Sabiedrības integrācijas pārvaldes speciāliste sabiedrības integrācijas jautājumos Žanna Novaša.

Uzrunātie nometnes dalībnieki kā lielāko ieguvumu min iespēju iegūt jaunus draugus un zināšanās un atklāj, ka šajā nometnē plāno piedalīties arī nākamgad. «Man vasarai nebija plānu, un mūsu kaimiņiene ieteica pieteikties šai nometnei, kurā piedalās arī viņas dēls. Man šeit ļoti patīk, jo varu uzzināt daudz jauna, kā arī uzlabot krievu valodas zināšanas – nākamgad iešu sestajā klasē un sākšu apgūt krievu valodu skolā, bet nometnē varu papildināt zināšanas,» vērtē vienpadsmit gadus vecā Evelīna. Viņa papildina, ka nometnē ir ne vien atsaucīgi skolotāji, bet arī laba ēdināšana, ko meitene ļoti novērtē. Bet nometnes dalībniece Alise stāsta, ka mamma viņu pieteikusi nometnei, jo nevēlējusies, lai meita būtu mājās viena. «Šajās dienās es uzzināju daudz jauna par citām tautām, man patīk, ka pavadām laiku ārā, varam izmantot āra trenažierus,» savos iespaidos dalās deviņgadīgā Alise.

Nometni organizē biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija» ar Jelgavas domes finansiālu atbalstu. Tās mērķis ir veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, veidot labvēlīgus kultūras un informācijas nosacījumus Jelgavas iedzīvotājiem, kā arī veicināt mazākumtautību biedrību attīstību, kultūras mantojuma saglabāšanu un atpazīstamības vairošanu caur projekta pasākumiem.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti