Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Drošības jautājumus izzina sportojot

Anastasija Miteniece
Šodien Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra sporta laukumā tradicionāli norisinājās pasākums «Kopa drošāk un interesantāk» – tā gaitā bērni caur sporta aktivitātēm, radoši izglītojās par drošības jautājumiem. «Caur spēlēm bērns vienmēr ātrāk un vieglāk iegaumē svarīgāko,» teic Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņa Emīla mamma Iveta.

Šogad pasākuma formāts tika mainīts – tas norisinājās kā sporta spēles, kuru gaitā tiek izzināti dažādi ar drošību saistīti jautājumi. Piemēram, bērniem bija stafetes, kur katram komandas biedram galapunktā jāatbild uz policijas darbinieku sagatavotajiem jautājumiem drošības jomā, kopā jāsaliek puzle, kurā var redzēt operatīvo transportu un operatīvo dienestu tālruņa numurus. Tāpat spēles bija veltītas drošības tēmām saistībā ar uzvedību peldvietās, rīcību saskarsmē ar klaiņojošiem dzīvniekiem, aizdomīgām personām, kā arī ceļu satiksmes noteikumiem.

Pasākumā piedalījās skolēni vecumā no 9 līdz 12 gadiem, pārstāvot kopumā deviņas pilsētas izglītības iestādes. Daudzi pasākuma dalībnieki atzina, ka drošības jautājumus jau pārzina, jo tie pārrunāti mājās un skolā, vienlaikus gan vienmēr ir interesanti pārbaudīt savas zināšanas interaktīvā veidā. «Es saprotu, kāpēc ir svarīgi zināt, kā būtu pareizi rīkoties. Pats esmu iekļuvis bīstamās situācijās. Reiz pie skolas kāds vīrietis man piedāvāja doties kopā ar viņu, taču skolā jau biju brīdināts, ka ar svešiniekiem runāt nedrīkst. Es pieklājīgi atteicu un par situāciju uzreiz stāstīju skolotājiem un vecākiem,» atminas Jelgavas 4. vidusskolas 4. klases skolnieks Gustavs. Savukārt viņa klasesbiedrs Francis norāda, ka viņam bijusi nepatīkama situācija uz ceļa. «Automašīna neievēroja zīmi «Dodiet ceļu» un, ja es nebūtu tik vērīgs, notiktu avārija,» tā viņš, papildinot, ka cītīgi izstudējis ceļu satiksmes noteikumus, lai izbraucieni ar velosipēdu būtu droši. Savukārt Jelgavas Centra pamatskolas audzēknis Daniels papildina, ka teorētiskās zināšanas skolā jau ir iegūtas, tomēr galvenais ir mācēt tās pielietot praksē.

Jelgavas 4. sākumskolas audzēkņa Markusa mamma atzīst, ka bērni ļoti pārņem arī vecāku pieredzi, tādēļ svarīgi arī pašiem būt zinošiem un rādīt piemēru. «Zināšanu nostiprināšana vasaras sākumā viennozīmīgi ir ļoti pozitīva pieredze. Mūsu gadījumā dēls viennozīmīgi ir mācījies ne vien no teorijas, bet arī praksē, jo kopā esam palīdzējuši kādai vecai kundzei, kura nokrita, kā arī saukuši palīgā ugunsdzēsējus, kad kļuvām par lieciniekiem ugunsgrēkam. Svarīgi rādīt piemēru rīcībai šādās situācijas, bet vēlāk to pārrunāt, lai nostiprinātu šīs zināšanas,» uzsver puiša mamma Inita.

Pasākumu organizēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknis, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, kā arī Jelgavas izglītības pārvalde sadarbībā ar Jelgavas 1. internātpamatskolu – attīstības centru, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi, Sabiedrības integrācijas pārvaldi, kā arī pilsētas bibliotēku «Zinītis».

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru