Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

CSDD aicina kārtot velosipēdu vadītāju eksāmenu skolās

Anastasija Miteniece
Arī šogad, tuvojoties pavasarim, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina skolu pedagogus mācīt skolēniem ceļu satiksmes noteikumus un dot iespēju audzēkņiem iegūtās zināšanas apliecināt, savā skolā kārtojot velosipēdu vadītāju eksāmenu.

CSDD iniciatīva mācīt bērniem ceļu satiksmes drošību, vēlāk skolā veicot velosipēdu vadītāja eksamināciju, notiek gadiem. Proti, pēc bērnu apmācībām skolā tiek aicināti CSDD pārstāvji, kuri pieņem eksāmenu uzreiz vienā vai vairākās klasēs. Šā gada CSDD iniciatīva paredz, ka eksāmenu e-vidē var pieņemt paši skolotāji. «Sistēma ir diezgan vienkārša, jo katru nokārtoto vai nenokārtoto eksāmenu mēs redzēsim savā datu bāzē,» uzsver CSDD vadītāja Evita Šalājeva. Viņa papildina, ka gadu gaitā iespēju mācīties un nokārtot eksāmenu savā skolā izmantojušas daudzas Jelgavas skolas – aktīvākās ir Jelgavas 1. internātpamatskola, Jelgavas 4. vidusskola, kā arī Jelgavas 4. sākumskola, kurā ceļu satiksmes drošības mācību nolūkos izveidots arī pulciņš, kuru bērni var apmeklēt pēc stundām. «Nākotnē vēlamies, lai šo kārtību – mācīties ceļu satiksmi jau no mazotnes – skolās pieņem kā obligāto mācību priekšmetu, taču šobrīd tā ir tikai un vienīgi pašu skolu iniciatīva,» tā viņa.

«Tā ir ļoti pozitīvi vērtējama iniciatīva, jo sezonā ļoti daudz bērnu un jauniešu dodas uz skolu, no skolas, kā arī brīvo laiku pavada, braucot ar riteni,» teic Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, uzsverot, ka tā ir pilnvērtīga dalība ceļu satiksmē, tādēļ par bērnu un jauniešu ceļu satiksmes noteikumu zināšanām jārūpē jau no mazotnes.

Viņa norāda, ka iesaistīšanās CSDD aktivitātē ir skolu pašu vēlēšanās un iniciatīva.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Aleksejs attēls

esu igadaies riteni bet tiesibu nava

Pievienot komentāru