Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Brīvlaikā – aktivitātes «Jundā», bibliotēkās un kino seansi

Jana Bahmane
Sācies skolēnu rudens brīvlaiks un «Jundā» tradicionāli notiek brīvlaika akcija, kas turpināsies arī rīt un parīt. Tāpat nedēļas garumā skolēni aicināti apmeklēt radošās nodarbības Pārlielupes un Miezītes bibliotēkās, kā arī piedalīties «Burtošanas čempionātā» bibliotēkā «Zinītis». Bet kultūras namā šonedēļ notiks filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» un multfilmas «Misija «Rieksti» 2: Trakā daba» seansi.

Šodien «Jundā» skolēni varēja apmeklēt kādu no piecām darbnīcām – keramikas, stikla mākslas, 3D zīmēšanas, «Lego» un automodelisma darbnīcu.

Piemēram, keramikas darbnīcas dalībnieki šodien apguva aukliņu tehniku, mācoties darināt traukus no savirpinātām māla aukliņām – šādu tehniku keramikas meistari izmantoja pirms podnieka ripas izgudrošanas. «Es «Jundā» apmeklēju vairākus pulciņus – «Stikla mākslu», «Radi, spēlē un eksperimentē» un «Dabas draugus» –, bet šodien nolēmu piedalīties keramikas darbnīcā, jo arī agrāk gāju šajā pulciņā,» stāsta deviņgadīgā Diāna, kura izgatavoja cukura trauku draudzenei. Diānai darbīga būs ne vien brīvlaika pirmdiena, bet arī visas pārējās dienas. «Ar Jundu» braukšu uz kino un uz «Lediņiem», apmeklēšu baseinu, kā arī esmu pieteikusies skolas nometnei, kur kopā ar citiem bērniem zīmēsim, pavadīsim laiku ārā,» stāsta Diāna.

Savukārt stikla mākslas darbnīcā varēja iemācīties izgatavot dekoru jeb vēja zvanus no sakausētiem stikla gabaliņiem. «Agrāk arī mūsu skolā notika radošās nodarbības, kurās mēs varējām, piemēram, no burciņām izgatavot svečturus un apgūt citus rokdarbus, taču tagad vairs tādu nodarbību nav, tādēļ brīvlaikā nolēmām pieteikties šai darbnīcai,» stāsta 6. klases skolnieces Veronika un Katrīna. Meitenes atklāj, ka brīvlaikā plāno vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni un draugiem, kā arī veltīt laiku mācībām, jo brīvlaikā uzdots izlasīt kādu grāmatu. Bet septiņus gadus vecais Rihards, kas šodien apmeklēja «Lego» darbnīcu, stāsta, ka viņš labprāt dodas arī uz skolu, taču brīvlaikā var vairāk atpūsties un biežāk satikties ar draugiem – viņš brīvlaikos parasti dodas apciemot omi.

Lai gan «Jundas» brīvlaika akcijai vairs pieteikties nevar, skolēni var izmantot citas pilsētā piedāvātās aktivitātes brīvlaikā. Piemēram, Pārlielupes bibliotēkā šonedēļ notiek brīvlaika radošās stundas – 24.; 26. un 26. oktobrī pulksten 12 skolēni aicināti bibliotēkā apgūt dažādus rokdarbus, piemēram, iemācīties darināt pastkartes. Bet bērnu bibliotēkā «Zinītis» skolēni var piedalīties burtošanas čempionātā. ««Burtošanas čempionāts» ir Latvijā radīta galda spēle, kurā bērni tiek aicināti no dažādām zilbēm salikt pēc iespējas sarežģītākus vārdus. Šo spēli var spēlēt, sākot no diviem spēlētājiem, un interesenti, atnākot uz bibliotēku, varēs paši pieteikties spēlei sev vēlamā laikā. Mēs fiksēsim rezultātus, un nedēļas beigās noteiksim prasmīgāko burtotāju,» norāda bērnu bibliotēkas «Zinītis» vadītāja Baiba Karčevska. Brīvlaika aktivitātes bērniem 24.; 25. un 26. oktobrī pulksten 14 notiks arī Miezītes bibliotēkā – interesenti aicināti apmeklēt brīvā laika klubu «Pietura». Piektdien, 27. oktobrī, pilsētas bibliotēkās notiks Spodrības diena, un tās apmeklētājiem būs slēgtas.

Jāatgādina, ka šovakar pulksten 18; 24. oktobrī pulksten 15 un 17.30 un 25. oktobrī pulksten 12 Jelgavas kultūras namā varēs noskatīties režisora Vara Braslas filmu «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru». Bet 25. oktobrī pulksten 16 notiks animācijas filmas «Misija «Rieksti» 2: Trakā daba» seanss. Biļetes uz animācijas filmu var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, savukārt uz filmu «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» – gan kultūras namā, gan arī «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā. Maksa par katru seansu – 3 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti