Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Bērni demonstrē velobraukšanas prasmes (papildināta)

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien pie tirdzniecības centra «Valdeka» norisinājās bezmaksas riteņbraukšanas sacensības «Bērnu rallijs», kurās dalībniekiem vajadzēja demonstrēt iemaņas un zināšanas, kas velobraucējam nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē. «Ar riteni braukt māku labi, bet tiesības kārtošu tikai šovasar,» saka 12 gadus vecais Rinalds, atzīstot, ka šodien darītais palīdzēs labāk sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem.

Rinalds dzīvo Tukumā, un šodien viesojās pie krustvecākiem Jelgavā, kuri piedāvājuši apmeklēt «Bērnu ralliju». «Grūtākais varētu būt teorijas tests, jo ceļu satiksmes noteikumus zinu viduvēji, bet tik un tā pasākums ir interesants,» vērtē Rinalds. Viņš atzīst, ka gatavojoties velosipēda vadīja apliecības pārbaudījumam, noteikumi būs jāpamācās cītīgāk. «Velosipēdistam ir jāzina ceļu satiksmes noteikumi, jo tad uz ceļa ir drošāk,» spriež puisis.

Pasākuma dalībniekiem bija jāpilda teorijas tests, jāveic šķēršļu josla ar velosipēdu vai kartingu, jāsaliek puzle ar ceļa zīmēm un jāizskaidro, ko katra zīme nozīmē. Brīvbrīžos varēja arī uztaisīt «optisko ilūziju» no papīra vai ar kaķeni šaut pa bundžām.

«Bērnu rallijā» piedalījās arī jelgavnieki Rihards un Alise ar vecākiem. Rihardam ir astoņi gadi, un viņš šādā pasākumā piedalījās jau pērn, tāpēc arī šogad vēlējās iesaistīties. Šogad viņam kompāniju sastādīja piecgadīgā māsa Alise. «Šķēršļu josla nav viegls uzdevums, jo tādas lietas jau ikdienā netiek trenētas, piemēram, stūrējot ar vienu roku, apbraukt apkārt stabam un pārlikt ķēdi citur. Vai braukt pa šauru dēli,» stāsta bērnu mamma, spriežot, ka Alisei šķēršļu trasē bijušas kļūdas, tomēr kopumā pasākums ir interesants abiem bērniem. Savukārt 10 gadus vecā Estere no Jelgavas «Bērnu rallijā» pirms diviem gadiem izcīnīja 3. vietu, bet, kā pati atzina, šodien viņai tik labi neveicas. «Šķēršļu joslu veicu slikti – neizdevās nobraukt pa deli, un apgāzu stabu,» stāsta meitene, piebilstot: viņa prot stūrēt gan ar vienu roku, gan braukt bez rokām, bet šodien bijis uztraukums. Estere ikdienā pārvietojas ar velosipēdu un brauc arī uz skolu. «Man ir velosipēda vadītāja apliecība, un zinu, ka uz ceļa ir jāievēro ceļa zīmes, luksofori un signāli tajos, kā arī nedrīkst uzskriet gājējiem, ja brauc pa celiņiem.» 

Jāatgādina, ka sacensību dalībnieki varēja startēt gan individuāli (A grupā – 2011. un 2012. gadā dzimušie, B grupā – bērni, kas dzimuši no 2008. līdz 2010. gadam, C grupā – bērni, kas dzimuši no 2004. līdz 2007. gadam), gan komandās (viens dalībnieks vecumā līdz 14 gadiem, bet otrs – 15 gadu vecumā vai vecāks). Godalgoto vietu ieguvēji mērosies prasmēs un zināšanās finālsacensībās, kas notiks 26. augustā Liepājā.

Pasākumu organizē Ceļu satiksmes drošības direkcijas un SIA «Mārketinga projektu aģentūra Fortius». Jelgavā pasākums notika trešo reizi.

 

Jelgavas sacensību rezutāti

A grupā (2011.–2012. gadā dzimušie)                                                          

1. vieta– Alens Ermanis-Marčenko
2. vieta – Ralfs Bernāts
3. vieta – Alise Sīrica

B grupā (2008.– 2010. gadā dzimušie)

1. vieta – Juris Strods
2. vieta – Nils Špers
3. vieta – Rihards Sīrics

C grupā (2004.–2007. gadā dzimušie)

1. vieta – Kārlis Zeidaks
2. vieta – Rihards Ušvils
3. vieta – Ričards Zīberts

Komandu grupā

1. vieta – «Zebra» (Enija un Gotfrīds)
2. vieta – «Motosports Racing Team» (Alens un Jolanta)
3. vieta – «Poniji» (Madara un Uldis) 

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti