Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no A
Piektdiena, 2019. gada 15. NovembrisVārda dienu svin: Leopolds, Undīne, Unda

Atsvaidzina zināšanas par drošību

Ilze Knusle-Jankevica
«Par drošības jautājumiem skolā tiek runāts daudz, tomēr vasaras brīvlaikā šī tēma ir jo īpaši svarīga. Lai gan bērni ar katru gadu kļūst zinošāki, tik un tā mēdz grēkot – visbiežāk uz ielas un lietojot viedierīces,» spriež Jelgavas 4. sākumskolas skolotājas Skaidrīte Līdaka un Sarma Rone. Lai atgādinātu bērniem būtiskāko par drošību, šodien Jelgavas 1. internātpamatskolā-attīstības centrā notika Drošības diena.

Drošības dienas mērķauditorija ir skolēni līdz 12 gadiem, kuri apmeklē vasaras skolu savā izglītības iestādē. Šajā mācību gadā vasaras skola darbojas deviņās pilsētas izglītības iestādēs – Jelgavas 1. internātpamatskolā-attīstības centrā, Jelgavas 2. internātpamatskolā, Jelgavas 2. pamatskolā, Jelgavas 3. sākumskolā, Jelgavas 4. sākumskolā, Jelgavas 4. vidusskolā, Jelgavas 5. vidusskolā, Jelgavas 6. vidusskolā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.

Par dažādiem drošības aspektiem bērni uzzināja vairākās stacijās. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas inspektori kopā ar skolēniem meklēja atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kā rīkoties, ja atrastas svešas lietas, vai sociālajos tīklos drīkst izklāstīt ģimenes plānus, līdz cikiem uz ielas drīkst atrasties nepilngadīgi jaunieši, kādam jābūt aprīkojumam, braucot ar velosipēdu, vai mežā drīkst dedzināt ugunskuru un ko vispār mežā drīkst un nedrīkst darīt. «Par šādiem jautājumiem bērni runā skolā, stundās, un arī mēs vadām lekcijas. Šodien redzam, ka darbs ir bijis rezultatīvs,» norāda Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas inspektore Baiba Lapiņa, uzsverot: runāt par drošību nekad nav par daudz.

Tāpat skolēni demonstrēja zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, kā izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā pareizi tīrīt zobus, kādi ir drošības pasākumi ceļojot, kas jāievēro, atpūšoties uz ūdens, kādi satiksmes noteikumi jāievēro. «Stacijā par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu novērojām, ka pirmās klases skolēni par to zina mazāk, bet lielāki gan zina, pa kādu numuru var izsaukt ātro palīdzību, prot nosaukt savu adresi, zina, kā rīkoties, ja, piemēram, kāds ir guvis nobrāzumu,» vērtē Jelgavas 1. internātpamatskolas-attīstības centra skolotāja Līga. Viņa uzsver: darbojoties praktiski un pašam izmēģinot, bērnam zināšanas labāk nosēžas.

«Pats svarīgākais ir kārtīgi uzvesties uz ielas, jo tur brauc daudz mašīnu un gadās negadījumi,» uz jautājumu, kas ir pats svarīgākais, kas jāievēro vasaras brīvlaikā, atbild Jelgavas 3. sākumskolas skolniece Monta, kura rudenī ies 5. klasē. Viņa stāsta, ka uz skolu dodas kājām, tāpēc arī satiksmes noteikumiem un drošībai uz ceļa pievērš lielāko uzmanību. «Vēl jābūt uzmanīgam pludmalē – daudzi lec ūdenī, var sasisties pret kādu akmeni, sagriezt kāju. Es gan parasti peldēties dodos ar vecākiem, jo viena iet negribu – man ir bail,» tā meitene. Viņa atzīst, ka vasarā reizēm paliek mājās viena pati un zina, ka svešiniekiem durvis vaļā vērt nedrīkst, savukārt dodoties prom, pārliecinās, vai durvis ir aizslēgtas. «Mani klasesbiedri gan nav pārāk apzinīgi, jo esmu redzējusi, ka viņi staigā pa garāžu jumtiem un ložņā tur, kur nedrīkst,» piebilst Monta.

Drošības dienas aktivitātēs piedalās skolu komandas, kuru uzdevums ir apmeklēt visas stacijas un izpildīt visus uzdevumus, gan atkārtojot jau zināmas lietas, gan uzzinot ko jaunu. Pasākumu rīko Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija sadarbībā ar citām pašvaldības un valsts iestādēm.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti