Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Aprīļa «cepumā» – priesteris Andrejs Mediņš

Ritma Gaidamoviča
Tuvojoties Lieldienām, sarunu ciklā «Cepums ar slavenību» jelgavnieki 27. martā pulksten 18 kafejnīcā «Silva» aicināti tikties ar pagājušajā gada«Latvijas lepnumu» un balvas «Zemgales laiks Ziedonim» laureātu priesteri Andreju Mediņu. «Šis būs īpašs stāsts par dzīves jēgu, priestera aicinājumu, ģimeni, darbu ar jaunatni un spēju uzveikt dažādas atkarības,» sola pasākuma organizatori.

Biedrības «Kultūras un mākslas centrs «Nātre»» vadītāja pasākuma «Cepums ar slavenību» organizatore Dace Indrika stāsta, ka A.Mediņš savulaik dienējis Afganistānā un tur arī Dievam apsolījis: ja paliks dzīvs, kļūs par priesteri un darīs ko labu. Atgriezies mājās, viņš savu dzīvi veltījis jauniešu glābšanai no dažādām atkarībām. Jau 17 gadu darbojas A.Mediņa izveidotā «Kalna svētību kopiena» Bruknas muižā, kur patvērumu un cerību atrod tie, kuri grib atbrīvoties no narkotikām, alkohola, azartspēlēm vai vienkārši sakārtot savu dzīvi neatkarīgi no reliģiskās pārliecības un tautības, bet ar nosacījumu – gribu mainīt savu dzīvi. Un nekādas medicīnas un psihoterapijas. Viņa vadītajā Bruknas muižā cilvēki veseļojas, atpūšas, lūdzas, rīko kāzas, koncertus, starptautiskas jauniešu nometnes, kā arī ik vasaru kopā ar Latvijas mūziķiem tiek rīkota akcija «Uzcel savu baznīcu». Arī pats priesteris spēlē dažādus instrumentus, tostarp ērģeles.

Jāpiebilst, ka A.Mediņa darbs ar jaunatni un līdzcilvēkiem novērtēts arī «Latvijas lepnuma 2017» apbalvošanas ceremonijā. Tāpat viņš ir saņēmis vienu no pirmajām «Zemgales laiks Ziedonim» balvām nominācijā «Zemi es mācos».

Vietu skaits uz pasākumu ir ierobežots, tāpēc interesenti vecumā no 15 līdz 35 gadiem aicināti savu dalību iepriekš rezervēt, piesakoties tiešsaistē šeit. Ieeja uz pasākumu – par ziedojumiem.

Sarunu ciklu «Cepums ar slavenību» organizē biedrība «Kultūras un mākslas centrs «Nātre»» sadarbībā ar kafejnīcu «Silva». To atbalsta Jelgavas pašvaldība un reklāmas drukas uzņēmums «212».

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti