Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Aicina radoši izskaidrot Bērnu tiesību aizsardzības likumu

www.jelgavasvestnesis.lv
Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai, tiesībsargs organizē konkursu bērniem un jauniešiem «Esi radošs – #RadiLikumu!». Konkursa galvenais uzdevums ir izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Komandām konkursam jāpiesakās līdz 24. februārim un darbi jāiesūta līdz 7. aprīlim.

Nereti likumi un tiesību normas ir izstrādāti sarežģītā valodā, iekļaujot juridisko terminoloģiju. Taču ir būtiski, lai likumu izprot tā sabiedrības daļa, uz kuru likums attiecas vistiešāk. Kā piemērs ir Bērnu tiesību aizsardzības likums. Bērniem tas būtu jāpārzina, taču šo procesu neveicina valoda, kādā likums ir sagatavots, skaidro Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultante Laura Bagātā.

Konkursā interesentiem ir sagatavoti divi uzdevumi – izstrādāt bērniem draudzīgā valodā Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus un vienu no bērna tiesībām atspoguļot arī radošā darbā. Konkursā var piedalīties 7., 8., 10. un 11. klašu skolēni ar kādu no skolas skolotājiem kā komandas vadītāju. Jāpiebilst, ka konkurss notiek divās klašu grupās – 7. un 8., kā arī 10. un 11. Katrai no grupām iedalīti atšķirīgi likuma panti, kas jāpārveido.

Galvenā konkursa balva katrā klašu grupā ir pilnībā apmaksāts brauciens uz «Ahhaa» zinātnes centru Tartu, Igaunijā. Otrās un trešās vietas ieguvēji no katras klašu grupas saņems atzinības rakstus un piemiņas balvas no Latvijas Republikas tiesībsarga. Tāpat tiesībsargs izvirzīs īpašas veicināšanas balvas.

Komandām konkursam jāpiesakās līdz 24. februārim un darbi jāiesūta līdz 7. aprīlim.

Konkursa nolikums atrodams tiesībsarga mājas lapā www.tiesibsargs.lv. Komandu iespējams pieteikt ŠEIT. 

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 7. maijā un jau 28. maijā uzvarētāju komanda dosies braucienā zinātnes centru.

Foto: dardedze.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru