Jau piektdien sāksies labdarības maratons «Dod pieci!»

3 months ago 487
ARTICLE AD BOX

Vecrīgā, Doma laukumā, Stikla studijā uz 158 stundām tiks ieslēgti Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" dīdžeji – ētera personības Linda Samsonova un Marta Grigale, kā arī viesdīdžejs – mūziķis Edgars Vilcāns, lai sešarpus diennakšu garumā tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. 

Savukārt "Dod pieci!" aizsācējs, dīdžejs Toms Grēviņš arī šogad būs "skrienošais dīdžejs", labdarības maratona laikā noskrienot septiņus reālus, 42 kilometrus garus maratonus, lai piesaistītu papildu ziedojumus ukraiņu bēgļu bērniem Latvijā. 

Labdarības maratons noslēgsies 22. decembra vakarā.

"Dod pieci!" maratona tiešraidei varēs sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" 16. decembrī atklās labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. 
"Krievijas iebrukums Ukrainā atņēmis ukraiņu bērniem iespēju dzīvot drošā vidē un izbaudīt bērnību. Tā ir emocionāla sāpe, kas ar šiem bērniem paliks uz visu mūžu. Mēs, Latvijas iedzīvotāji, varam pasniegt palīdzības roku un ļaut bērniem no Ukrainas Latvijā sajusties droši, siltumā un mīlestībā. "Dod pieci!" vietnē līdz šim jau saņemti 38 palīdzības lūgumi, galvenokārt nepieciešamas ziemas drēbes, pārtika un izglītībai nepieciešamās lietas – attālinātājām mācībām datori un interneta pieslēgums," norādīja Dimanta. 

Pēc dīdžeju ieslēgšanas pirmais Stikla studijas viesis būs Valsts prezidents Egils Levits.

"Dod pieci!" atklāšanas tiešraidei no plkst. 08.05 līdz 08.40 varēs sekot līdzi arī LTV1. Tāpat arī maratona laikā LTV1 būs skatāmas nakts tiešraides, LTV7 no plkst. 07.00 līdz 09.00 – rīta tiešraides, bet plkst. 18.00 LTV1 ''Dienas ziņas'' pieslēgsies stikla studijai, kur kāds no dīdžejiem pavēstīs aktuālo saziedoto summu.  

Katru dienu stikla studijā viesosies dažādi eksperti, sabiedrībā zināmi cilvēki un populāri mūziķi. Kopumā "Dod pieci!" maratona laikā stikla studijā viesosies vairāk nekā 90 grupas un mūziķi, tostarp "The Sound Poets," "DaGamba", Intars Busulis, Aija Andrejava, Ralfs Eilands, Būū, Samanta Tīna, "Sudden Lights",  Gustavo, "Līvi", "Mazais princis" un daudzi citi iemīļoti mākslinieki. Tāpat stikla studijā labdarības maratona "Dod pieci!" norises laikā ciemosies vairāki desmiti viesu, tai skaitā attālināti no Ukrainas pieslēgsies arī šī gada tēmas vēstnese – Latvijas Radio pastāvīgā korespondente Ukrainā Indra Sprance. 

Grēviņš "Dod pieci!" vēsti nesīs uz Latvijas reģioniem

Līdz ar labdarības maratona "Dod pieci!" startu arī dīdžejs Toms Grēviņš šogad uzsāks savu skriešanas maratonu startu – 7 dienas skrienot 7 reālus maratonus. Maratonu grafiks:

  • 16. decembris, plkst. 10.00 – Rīga; 
  • 17. decembris, plkst. 10.00 – Rēzekne; 
  • 18. decembris, plkst. 10.00 – Daugavpils;
  • 19. decembris, plkst. 10.00 – Rīga;
  • 20. decembris, plkst. 10.00 – Talsi;
  • 21. decembris, plkst. 10.00 – Jelgava;
  • 22. decembris, plkst. 15.00 – Rīga.

Par katru noskrieto maratonu Ukrainas bēgļu ģimeņu bērniem kāds uzņēmums ziedos vismaz 10 tūkstošus eiro. To vidū ir "Bonava Latvija", "Latvijas Finieris", "Circle K", "Printful", "Kronus", "M79.lv" un "Rimi".

Arī šie uzņēmumu ziedojumi tiks pieskaitīti labdarības maratona "Dod pieci!" kopējam ziedojumu čekam maratona izskaņā, 22. decembra tiešraidē Latvijas sabiedriskajos medijos no plkst. 21.10 līdz 22.20. 

"Dod pieci!" labdarības koncerts Rēzeknē

Labdarības maratona norises otrajā dienā – 17. decembra vakarā – Latgales vēstniecībā "GORS" pirmo reizi "Dod pieci!" vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts, kurā piedalīsies grupa "Carnival Youth", reperis ansis, "Tautumeitas", apvienība "Latgalīšu reps", grupa "Citi zēni", ukraiņu mūziķe Darja Leleko, kā arī "Shakima Trio" – ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, Jānis Ruņģis un Ainārs Majors. Pasākumu vadīs Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" ētera personība Magnuss Eriņš, kā arī šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" skrienošais dīdžejs Grēviņš. 

"Dod pieci!" labdarības koncertu plkst. 21.10 būs iespējams vērot LTV1 tiešraidē, kā arī klausīties Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 1 ēterā, skatīties sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī "Pieci.lv" "Facebook" un "Youtube" kanālu tiešraidēs. 

Ziedošanas iespējas labdarības maratonam "Dod pieci!".

Jau no 1. decembra ikviens var ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. "Dod pieci!" labdarības maratona laikā no 16. līdz 22. decembrim radio skanēs tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Ziedojumus, sākot no 5 eiro, var veikt mājaslapā.

Šogad pirmo reizi "Dod pieci!" vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts 17. decembrī no pulksten 21.10 līdz 23.00 Latgales vēstniecībā "Gors". Pasākums apmeklētājiem ir pieejams par ziedojumu vismaz 5 eiro apmērā dodpieci.lv mājaslapā, aktivizējot papildu funkciju – ziedojums pret koncerta apmeklējumu (līdzīgi kā ziedojums pret dziesmu).

No 1. decembra skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad "Circle K" apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.

No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus būs iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Šogad sabiedriskie mediji solidarizējas ar ukraiņu tautu

Jau ziņots, ka sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā, Rīgā.

"Dod pieci!" organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article