Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Zināms pašvaldības bērnudārzu darba grafiks vasarā

Ritma Gaidamoviča
Arī šovasar pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes (PII) strādās pēc vasaras darba grafika – tas nozīmē, ka bērnudārzos būs apvienotās grupas un uz laiku slēgto iestāžu audzēkņiem tiks nodrošināta vieta citā tuvākajā pašvaldības bērnudārzā. Vecākiem jārēķinās, ka PII «Sprīdītis» būs slēgta visu vasaru, bet šīs iestādes bērniem nepieciešamības gadījumā vieta tiks piedāvāta «Gaismiņā», «Pasaciņā», «Kāpēcīšos» vai «Kamolītī».

Šobrīd PII notiek vecāku aptauja, lai apzinātu bērnu, kuriem vasarā būs nepieciešama vieta bērnudārzā, skaitu. «Lai iestāžu vadītāji racionāli varētu plānot nepieciešamo grupu skaitu, resursus un pedagogu atvaļinājumu, vecāki lēmumu aicināti pieņemt atbildīgi. Pieredze liecina, ka pieprasījums parasti ir liels, bet reālais apmeklējums vasarā – krietni mazāks, lai gan jāatzīst, ka ar katru gadu bērnu, kuri vasarā apmeklē bērnudārzu, kļūst vairāk,» stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma. Viņa skaidro, ka pašvaldības bērnudārzu darbs vasarā, kā ierasts, tiks organizēts atbilstoši izstrādātajam grafikam un slēgto iestāžu audzēkņi tiks uzņemti apvienotās grupās citā pašvaldības bērnudārzā. «Situācijās, kad bērns apgūst, piemēram, speciālo izglītības programmu vai ir vēl kādi objektīvi apstākļi par labu citam bērnudārzam, analizēsim tos un radīsim risinājumu katrai situācijai,» papildina S.Joma.

Atbilstoši iepriekšējo gadu pieredzei vasaras sākumā pieprasījums pēc vietas bērnudārzā ir lielāks, tāpēc šajā laikā bērnus uzņems lielākās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, savukārt vasaras otrajā pusē atvērti būs bērnudārzi, kuros ir mazāks grupu skaits. S.Joma gan norāda, ka PII «Sprīdītis» būs slēgta visu vasaru, jo plānota tās renovācija, līdz ar to šīs iestādes bērni dažādos laika posmos tiks uzņemti četros citos pašvaldības bērnudārzos – «Gaismiņā», «Pasaciņā», «Kāpēcīšos» un «Kamolītī».

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti