Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Viegls vējš, 3 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. MartsVārda dienu svin: Made, Irbe

Zināms bērnudārzu darba grafiks vasarā

Sintija Čepanone
Šovasar pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes strādās pēc vasaras darba grafika – tas nozīmē, ka jūnijā, jūlijā un augustā bērnudārzos būs apvienotās grupas un slēgto iestāžu audzēkņi tiks uzņemti citā pašvaldības bērnudārzā.

Šobrīd pirmsskolas izglītības iestādēs norit vecāku aptauja, lai apzinātu bērnu, kuriem vasaras mēnešos būs nepieciešama vieta dārziņā, skaitu. Lai iestāžu vadītāji racionāli varētu plānot grupu noslodzi, nepieciešamos resursus un pedagogu atvaļinājumus vasarā, vecāki šo lēmumu aicināti pieņemt atbildīgi.

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma stāsta, ka bērnudārzu darbs vasarā, kā ierasts, tiks organizēts atbilstoši izstrādātajam grafikam. Slēgto iestāžu audzēkņi tiks uzņemti apvienotās grupās citā pašvaldības bērnudārzā, un vecāki savam bērnam varēs izvēlēties kādu no piedāvātajiem bērnudārziem. «Taču situācijās, kad bērns apgūst, piemēram, speciālo pirmsskolas izglītības programmu vai ir kādi citi objektīvi apstākļi par labu citam bērnudārzam, analizēsim tos un radīsim risinājumu katrai situācijai,» tā S.Joma.

Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, vasaras sākumā pieprasījums pēc vietas bērnudārzā tradicionāli ir lielāks, tādēļ šajā laikā bērnus uzņems lielākās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes, savukārt vasaras otrajā pusē atvērti būs dārziņi, kuros ir mazāks grupu skaits. S.Joma norāda, ka darba grafiks arī pakārtots plānotajiem iestāžu remonta un labiekārtošanas darbiem. Piemēram, šovasar plānots renovēt «Sprīdīti», tāpat siltināšanas darbi būs «Rotaļā», un šie darbi jāveic, kad iestādē nav bērnu. Turklāt plānoto darbu dēļ «Rotaļa» būs slēgta visu vasaru.

Jāpiebilst, ka pirmajā jūnija nedēļā strādās visi bērnudārzi, savukārt jaunie audzēkņi iestādēs pakāpeniski tiks uzņemti augusta otrajā pusē.

Pēc vasaras darba grafika pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes strādā jau septiņus gadus – izņēmums bija vien pagājušais gads, kad atvērtas bija visas iestādes un vasarā apvienotās grupas tika organizētas viena bērnudārza ietvaros. Taču šāda kārtība salīdzinoši nelielā bērnu skaita dēļ katrā iestādē neattaisnojās.


 

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru