Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

«Zīļuks» mudina domāt par klimatu, samazinot temperatūru telpās

Jana Bahmane
Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde «Zīļuks», kas aktīvi piedalās ekoskolu kustībā, aicina jelgavniekus 16. februārī atzīmēt «Silto džemperu dienu». Akcentējot klimata pārmaiņu radītās problēmas, «Zīļuks» šajā dienā aicina par vienu grādu samazināt gaisa temperatūru telpās un uzvilkt siltu džemperi, kas simboliskā veidā apliecinās atbalstu iniciatīvai.

«Zīļuka» vadītājas vietniece izglītības jomā un ekoskolu koordinatore Ludmila Kudreņicka informē, ka akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. ««Silto džemperu dienā» skolas nedaudz samazina temperatūru telpās, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, kas arī simboliskā veidā apliecina atbalstu iniciatīvai,» tā L.Kudreņicka.

Kampaņa 2005. gadā aizsākās Flandrijas reģionā, un tās sākotnējais mērķis bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanu, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā Flandrijas teritorijā izdevās uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku. Kopš 2016. gada kampaņa rosina uz savstarpēju sadarbību arī globālā līmenī, iesaistot ekoskolas no visas pasaules, kā arī citus dalībniekus. «Silto džemperu dienu» izmanto kā rīku sadarbības tīklu veidošanai starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldībām un pat valstu valdībām, lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Es attēls

Slimi ir ekonomet uz bernu rēkina

Pievienot komentāru

Saistītie raksti